Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Terlik Yapımı

Bugün kendimize çok şık terlik yapıyoruz. Makrome terlik yapımı aşamalarını inceliyor ve makrome düğüm çeşitleriyle en güzel terlikleri yapıyoruz. Makrome popcornlu, baklava dilimli, yapraklı çok hoş terlikler yapabiliriz. Tarifi Türkçe vidolu olarak hazırladık. Makrome terlik için pamuklu taranabilir makrome iplerini kullanıyoruz. Evde olan bir terliğimizi yenileyerek yepyeni bir görünüme kavuşturacağız. Terliğin üst kısmında bulunan genişliğe göre makrome düğümlerimizi de ayarlamamız gerekir. Makrom terlik modellerine geçmeden önce daha önce farklı örgülerle yaptığımız örgü terlik modellerine geçelim. Örgü terlik yapımı penye ip ile yaptığımız çalışmalardan. Üzerini ponponlarla süslediğimiz kolay örgü modellerinden. Şiş ile örgü terlik yapılışı hemen örmek isteyeceğiniz şahane bir model. Tığla veya motiflerle ördüğümüz çok güzel terlik tariflerimiz var. Önceki içeriklerden ulaşabilirsiniz. Şimdi makrome terlik yapımını inceleyelim.

Makrome Terlik Nasıl Yapılır?

Evimizde olan bir terliğin üzerini kaplayarak yepyeni bir terlik yapıyoruz. Eski terliği yenileyerek, üzerini kaplayarak yeni tasarımlar oluşturuyoruz. Makromede temel düğümlerin dışında farklı modellerinde olduğu birçok düğüm var. O düğümleri birleştirerek çok güzel terlikler tasarlayabilirsiniz. İlk defa makrome örecekseniz daha kolay temel düğümlerle kolay makrome terlik yapımını deneyebilirsiniz.

Makrome Terlik Yapımı

Baklava düğümlerinden bir örnekle yapılmış çok şık bir terlik. Detaylı yapılışı Türkçe videolu. Sizde beğendiğiniz makrome örnekleriyle terlikler yapabilirsiniz. Şimdi baştan sona anlatımıyla makrome terlik yapımını izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler