Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Duvar Süsü Yapımı

Adım adım resimlerle ve videolu yapılışı ile sizlere makrome duvar süsü yapımı hazırladık. Son zamanların ev dekorasyonu nda çok yönlü, çeşitli yöntemlerle yapılan çeşitli yöntemlerle hazırlanmış makrome düğüm çeşitleri nden makrome duvar süsü yapımı hazırladık. Ben orta okul yıllarında iken ev ekonomisi ve el işi dersi vardı. Ve el işi derslerinde biz makrome örerdik. Çantalar örerdik. Kanaviçe nakışı kullanarak yapılışını öğrenirdik. Temel dikiş dersleri, düğme dikme gibi dersler öğrenirdik. Şimdi öyle dersler yok maalesef. Keşke olsa. Makrome duvar süsleri modelleriiçin temel düğüm tekniklerinden kullanıyoruz. Üzerinde yerde bu teknik kullanıyoruz. Saksılık yapımında, değişik duvar süslerinde, bileklik yapımında, makrome anahtarlık modelleri yapılışında kullanıyoruz. Makrome ipinden duvar süsü yapımı içinde ip çeşitliği oldukça fazla. Kalınlıklar, büküm şekilleri, klasik çok zengin iplerimiz var. Kasnakta pamuklu makrome duvar süsleri en çok tercih edilen dekor ürünlerinden. Birazdan paylaşacağımız modelde çok tercih edilen modeller arasında hemen yapılışına geçelim.

Makrome Duvar Çelengi Nasıl Yapılır?

Makrome asılı dan oluşan harika bir duvar süsü. Makrome duvar süsü yapımı sevdiklerinize, bir modelde hediyelik fikirlere göre da hazırlayabileceğiniz.

  • 4 – 5 mm kalınlığında% 100 pamuklu makrome
  • makas
  • 15 cm metal halka

Makrome Duvar Süsü Yapımı 44

Malzeme listemiz bu şekilde. Duvar panosunu sade olarak yani. İçine ayna yerleştirilebilir. O şekilde de harika şeyler. Farklı kalınlıkta iplerle de yapıyor. Süsü yapmak oldukça kolay. Birkaç adım var ve bu sayfada takip etmemiz yeterli. Makrome duvar süsü yapımcısı geçecek olursak onu biri 1 er metrelik 7 tane ip kesiyoruz.

Tümüyle inceledikdik. Çok güzel gözlü.

Makrome Duvar Süsü Yapımı 2

Makrome Duvar Süsü Yapımı 1

Makrome Duvar Süsü Yapımı

Makrome Duvar Süsü Yapımı 45

Adım adım süsümüzün yapılışını resimlerle inceledik. Şimdi videolu olarak farklı kalınlıkta bir iple yapılmış model izleyelim.

Kaynak: https://blog.beadsandbasics.com/diy-macrame-krans/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler