Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Bileklik Yapımı Anlatımlı

Evde bileklik yapımı anlatımlı resimli. Çocuklarınızla birlikte yapacağınız harika bir çalışma. İpten bileklik yapımı için istediğiniz ipleri ve istediğiniz renkleri seçebilirsiniz. Bileklik modelleri için belli adımları takip etmeniz yeterli. Gerisi kolay. Örgü dostluk bilekliği yapımı olarak arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz. Kalın iplerle yaparak örgü çanta askısı olarak da kullanılabilir diye düşünüyorum. Çok uzun bir şerit halinde örülüp daha sonra birbirine dikilerek sizce paspas modelleri olmaz mı. Bileklik yapımı için örgü modellerinizden kalan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Yine bileklik için parça kumaşları, kotları değerlendirebilirsiniz. Kot kumaşların üzerine boncuklar, düğmeler dikerek bileklik yapımında kullanabilirsiniz. Gelelim şimdi bilekliğimizin yapılışına.

Karton ile Evde Bileklik Yapımı

Bileklik yapımı için 7 renk ip seçiyoruz. İplerin uzunluğunu yaklaşık 75 cm olarak kesiyoruz. Daha sonra kartondan bir kalıp oluşturuyoruz. Bardak ile çizebilirsiniz mesela. Daha sonra bu kalıbın orta noktasını buluyoruz. Ve buradan bir delik açıyoruz. Orta noktadan eşit aralıklarla 8 çizgi çiziyor ve bu 8 çizgiye kesikler atıyoruz. 7 renk ipimizi uç kısımların bir taraftan düğümlüyoruz ve kartonun orta kısmından açtığımız delikten geçiriyoruz. 1 kesik boş kalacak şekilde diğer kesiklere ipleri geçiriyoruz. Ve şimdi bilekliği örmeye başlayabiliriz.

Boş olan ip bulunmayan kesiğin sol tarafından 3. ipi boş olan kısma getirip geçiriyoruz. Şimdi boş olan tarafı kendimize doğru getirip tekrar sol taraftan 3. ipi bu boş kesiğe getiriyoruz. Bileklik istediğimiz uzunluğa gelene kadar bu şekilde örmeye devam ediyoruz. Buraya kadar olan kısımları resimli olarak görelim.

Evde Bileklik Yapımı Anlatımlı

Evde Bileklik Yapımı Anlatımlı 1

Evde Bileklik Yapımı Anlatımlı 2

Evde Bileklik Yapımı Anlatımlı 3

Evde Bileklik Yapımı Anlatımlı 4

Evde Bileklik Yapımı Anlatımlı 5

Evde Bileklik Yapımı Anlatımlı 6

Renk renk bilekliklerimiz oldu. Sizde kendinize, çocuklarınızla birlikte öreceğiniz harika bileklikler yapabilirsiniz.

Evde Bileklik Yapımı Anlatımlı 7

Evde Bileklik Yapımı Anlatımlı 8

Evde Bileklik Yapımı Anlatımlı 9

Evde Bileklik Yapımı Anlatımlı 10

Evde Bileklik Yapımı Anlatımlı 11

Resimli olarak bilekliğin nasıl yapıldığını inceledik. Şimdi evde bileklik yapımı anlatımlı modeli videolu olarak izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler