Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bileklik Yapımı

İstediğiniz boncuklarla yapacağınız çok şık ve kolay bileklik yapımı hazırladık. Resimli olarak baştan sona nasıl yapıldığını ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. İstediğiniz uzunlukta yapabilirsiniz. Bugüne kadar boncuklarla yapılmış harika projeler hazırladık. Boncuklu bileklik yapımı modelleri, broşlar, kolyeler , yüzükler , küpeler… Beğendiğiniz desenlerin yapılışını daha uzun tutarak kolyeler yapabilirsiniz. Boncuk olarak istediğiniz renk boncukları, istediğiniz çeşitte boyda boncukları kullanabilirsiniz. Boncuklarla tülleri, ipleri, örgüleri birleştirerek de çok şık bileklikler, takılar yaptık. Örgü bileklik modellerinin en güzel çeşitleri burada. Makrome bileklik modelleri ördük birlikte. Makrome bileklik nasıl örülür en güzel örneklerini anlatmaya çalıştık. Bileklik yapımı resimli anlatım birçok örneğe ulaşabilirsiniz. Yine güzel bir takı bileklik hazırlıyoruz. Adım adım yapılışını resimlerde bulabilirsiniz. Böyle bir çalışmayı 3 saate bitirebilirsiniz. Çok ustalık gerektirmeyen bir proje. Evde takı tasarımı ile ilgilenenler için, yeni başlayanlar için kolay ve şık bir örnek.

Boncuktan Bileklik Yapımı

Sıralı sarma bileklik yapıyoruz. Kolda , bilekte çok şık duruyor bu modeller. Bu modeli yapmak oldukça kolay. Çok kolay bir proje. Zorlanmadan yapabilirsiniz. Boncuk olarak resimlerde gördüğünüz gibi istediğiniz boy, renk ve çeşitte boncuklar kullanabilirsiniz. 3 mm ve 4 mm herhangi bir boncuk kullanabilirsiniz. Doğal taşlar, miyuki boncuklar kullanabilirsiniz. Kola 5 kez sarılacak bir bileklik için aşağıdaki malzemeleri kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1.5 mm çapında kahverengi deri kordon 220 cm ( temel olarak kendi kol ölçünüzü ölçü olarak alabilirsiniz. 20 cm kilit için + ölçü eklemeniz gerekiyor)
  • 2 – 3 renk 4 mm renkli boncuklar
  • Beyaz, bronz, gold miyuki boncuklar
  • 2 adet büyük delikli düğme
  • Boncuklar için 2 adet iğne
  • Deri kordon renginde veya zıt renklerde iplik

Bileklik Yapımı 2

Resimdeki gibi kordonu ikiye katlayıp düğmeyi geçiriyoruz. Ve kalan resimlerdeki adımları takip ediyoruz.

Bilekliğimiz hazır. Çok şık oldular. Boncukları sağdan ve soldan geçirerek istediğiniz düzenle yerleştirebilirsiniz.

 

Bileklik Yapımı 19

Bileklik Yapımı 20

Bileklik Yapımı 3

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/1282483-sozdaem-braslet-namotku-iz-cheshskih-granenyh-busin-i-yaponskogo-bisera

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler