Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yapay Gelin Çiçeği Yapımı

Kardeşim bu yaz evlendi. Ve o evlenirken gelinimiz için bende bazı modelleri kendi ellerimle yapmak istedim. Nişanında onun için aynalı nişan tepsisi yapımını hazırlamıştım. Daha sonra hazırladığımız çiçeği kapı süsü olarak yaptık. Tepsiyi ise normal tepsi olarak kullanıyor. Nişanı için yine söz çikolatası süslemesi yapmıştık. Herkes severek yedi. Onlara özel onlar için lezzetli çikolatalar.  Gelen misafirlere dağıtmak için yine kokulu taştan çok güzel bir model hazırlamıştım. Ve tabi düğünü içinde gelin çiçeği modelleri hazırlamıştım. Kendisi beğendiği malzemeleri almış bende onları tanzim etmiştim. Düzenlerken de sizlere videosunu çekmeye çalıştım. Evet gelin çiçekleri biraz pahalı olabiliyor. Bazen gelinler beğendikleri çiçekleri alamıyor daha ucuza sevmedikleri çiçekleri almak zorunda kalıyor. O yüzden gelin çiçeği yapımı malzemelerini kendiniz alarak daha ucuza mal edebilirsiniz. Biz öyle yapmıştık. Yapay gelin çiçeği yapımı için dilediğiniz malzemeyi kullanabilirsiniz.

Gelin Çiçeği Yapımı Lale

Yapay gelin çiçeği yapımı için biz ıslak lale kullanmıştık. Çok değişken fiyatları var. Araştırabilirsiniz. Eğer Ankara’da  iseniz Ulusta Suluhandan alabilirsiniz. Merdivenden inince sağda bulunan dükkandan almıştık ve ıslak laleler en uygun orda idi. Sincanda aynı çiçeğe daha fazla fiyat vermişlerdi. Lalelerin yanına küçük kır çiçekleri, tomurcuklar aldık. Arasına katacağınız malzemeler tamamen sizin isteğinize bağlı. Şimdi bizim gelin çiçeği yapımında kullanılan malzemeleri fotoğraf olarak görelim.

Yapay Gelin Çiçeği Yapımı

Malzemeleri istediğiniz gibi çoğaltabilir veya azaltabilirsiniz. Ben beyaz tohum gibi olan çiçeği daha sonradan çıkarttım. Kullanmadım mesela. Çok kalabalık olmuştu. Şimdi çiçeğimiz bittiğinde nasıl görünüyor ona bakalım.

Yapay Gelin Çiçeği Yapımı 5

Yapay Gelin Çiçeği Yapımı 3

Yapay Gelin Çiçeği Yapımı 2

Yapay Gelin Çiçeği Yapımı 1

Tabi birde gelin çiçeğine uygun yaka çiçeğini unutmamak lazım. Göründüğü kadar gelin çiçeklerini yapmak zor değil. Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler