Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gazeteden Fincan Yapımı

Gazeteden sepet yapımı anlatımlı birçok proje paylaştık. Şimdi harika bir proje daha hazırladık. Elinizde bolca gazete varsa ve değerlendirmek istiyorsanız bu proje için kullanabilirsiniz. Gazeteden fincan yapımı ve fincan tabağı yapıyoruz. Aşamalarını birazdan fotoğraflarla görebilirsiniz ve istediğiniz şekilde süsleyebilir, boyayabilirsiniz. Gazeteden yapılmış geri dönüşüm fikirlerinde birçok proje yapıyoruz. Gazete kağıdından yuvarlak sepet yapılışı, kare sepetler, iki katlı raflar, organizer kutular, yumurtalıklar, kapaklı sandıklar, lambalar, çeşitli süslemeler yapıyoruz. Gazeteden yapılan tasarımları birçok yerde kullanıyoruz. Birazdan paylaşacağımız projeyi de birçok farklı yerde kullanabilirsiniz. Mutfak dekorasyonunda bisküvilerinizi, bitki çaylarınızı koymak için kullanabilirsiniz. Fincandan dökülen çiçek şelalesi yapılışında kullanabilirsiniz. Saksılık olarak kullanabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım gazeteden fincan yapımına.

Gazeteden Fincan Nasıl Yapılır?

İç mekan süslemesi, hediyelik fikirler, hediyelik eşya sepeti gibi birçok proje için kullanacağınız şahane bir kendin yap projesi. Gazeteden fincan yapımı ve tabağını yapıyoruz. Acilen bir hediyeye ihtiyacınız varsa ve elinizde gazete, dergi varsa hemen fincanın yapılışına başlayabilirsiniz.

  • Gazete veya dergi
  • Yapıştırıcı
  • Akrilik boya
  • Mandal
  • Fincan şeklini vermek için yuvarlak kase

Fincan tabağı ve fincan yapılışı  ile başlayalım. 12 gazete şeridi ile başlıyoruz. Ve 1. yolla fincan ve tabağı yapmaya başlıyoruz.

Gazeteden Fincan Yapımı 4

Gazeteden Fincan Yapımı 5

1.yolumuzu gördük. Şimdi ikinci yolda. Aşağıdaki adımları takip edelim.

Gazeteden Fincan Yapımı 13

Gazeteden Fincan Yapımı 14

Gazeteden Fincan Yapımı 15

Gazeteden Fincan Yapımı 16

Gazeteden Fincan Yapımı 17

Gazete şeritleri isterseniz önce hazırladığınız zaman veya örme işlemleri bittiği zaman boyayabilirsiniz. Ve aynı proje ile yapılmış sizlere fikir verecek çalışmaları görelim.

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/pletenie-chaynoy-chashki-s-blyudtsem-iz-gazet/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler