Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Origami Kağıttan Gül Nasıl Yapılır?

Sevgililer günü geçti. Sırada çok sevdiğimiz annelerimizin için özel bir gün olan Anneler günü geliyor. Aslında bir gün değil her gün anneler günü olduğunu düşünüyorum. Tek güne sığdırmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Ve onlara verebileceğiniz en güzel hediyenin başta çok çok sevmek ve kendi el emeğimiz olan ürünler olduğunu düşünüyorum. Bu yazı tamda onlara el emeği güzel kağıttan gül yapılışını anlatıyor.

Origami nedir diye soracak olursanız  Japonya da kağıt katlama sanatı olarak biliniyor. Makas ve yapıştırıcı kullanmadan kağıdı katlayarak yapılan bir sanattır. Origami türleri , klasik origami, modüler origami, ıslak katlama olarak adlandırılıyor.

Origami Gül Nasıl Yapılır ?

Daha önce bizde biraz basit bir yolla origami çiçek yapılışını göstermiştik. Süslemelerde kullanabilirsiniz. Yine çok sevilen origami kağıttan kar tanesi yapılışını göstermiştik. Bugün biraz daha işi ilerletiyor ve Origami Gül Yapımını gösteriyoruz. Tabi yanında gülün origami yaprak yapılışını ve origami taç yaprak yapılışını unutmuyoruz. Bir bütün halinde yapıp annemize öyle sunuyoruz. İlerleyen günlerde de Origami gülün diğer parçalarını anlatacağız. Takipte kalın. Kendi evinizde de kullanabilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Kendi emeğiniz olan ürünlerden daha güzel hediye ne olabilir ki . İçinde emek var. Sevgi var . Daha ne olsun.

Origami ile Kağıttan Kolay Gül Yapılışı

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Origami Kağıttan Gül Nasıl Yapılır?”
  1. ThEVoLvErAs dedi ki:

    Güzel bir site

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler