Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tohum İşi Nasıl Yapılır ve Tohum İşi Örnekleri

Tohum işi nakışından sizlere çok güzel örnekler hazırladık. Tohum işi nakışını istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Örgü modellerinizin üzerine işleyebilirsiniz. Lavanta kesesi modelleri yapıp üzerine tohum işi yapabilirsiniz. Bohçalar, pano modelleri , masa örtüleri , runnerlar… Kısacası her alanda. Hepsine hazırladığımız galeride örnekler bulacaksınız. Tohum işi ile birlikte rokoro nakışını birleştirerek yapabilirsiniz. Boncuk kullanarak süsleme yapabilirsiniz. Kurdele ile birlikte kullanabilirsiniz.

Tohum İşi Nasıl Yapılır?

Tohum işi tekniğinden sizlere kısaca bahsetmek istiyorum. Malzemelerimiz kumaş, iğne iplik. Nakışı işlemek istediğiniz yere iğneyi batırıyorsunuz. Daha sonra iğne üzerine ipliği bir kaç tur doluyorsunuz. Daha sonra hemen yanından  tekrar batarak tohum işi yapımını gerçekleştiriyorsunuz. Çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Şimdi aşağıda tohum işi yapılışını resimli olarak görebilirsiniz.

Tohum İşi Örnekleri 107

Kısaca birde rokoko yapımına değinelim. Yine iğneye iplik dolayarak yapıyorsunuz. Aynı yere değil de vermek istediğiniz desene göre batma işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Daha önce sizlere rokoko gül yapımını göstermiştik. Ayrıntılara oradan ulaşabilirsiniz. Brezilya nakışı olarak da geçiyor. Dilerseniz kısaca resimli olarak rokoko nakışı nasıl yapılır görelim.

Tohum İşi Örnekleri 107

Tohum İşi Modelleri

Üst kısımda biraz sizlere nasıl yapıldığından bahsettik. Hazırlamış olduğumuz galeride 108 adet resim bulunmakta. Boncukla birleştirilen, rokoko ile birleştirilen, kurdele kullanılan tüm örnekleri görebilirsiniz. Panolar yapabilirsiniz. Kırlent modelleri, keseler, yapabilirsiniz. İye seyirler.

Kaynak : https://tr.pinterest.com/pin/168673948519824805/

Benzer İçerikler
One thought on “Tohum İşi Nasıl Yapılır ve Tohum İşi Örnekleri”
  1. Tohum dedi ki:

    Çok teşekür ederim çok güzel anlatmışsınız elerinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler