Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Taş Boyama Nasıl Yapılır ?

Artık taş boyamak çok kolay. Deniz kenarından, dere kenarlarından, dışarıdan topladığınız çeşitli boylardaki taşları farklı renklerde, farklı desenlerde boyayarak dekore edebilirsiniz. Evinizin bir köşesinde kullanabilirsiniz. Sizlere taş boyama uğur böceği yapılışını anlatacağız. Malzemelerimiz, akrilik boya, taş, fırça, pamuklu çubuk, su ve boya. Daha önce de ahşap boyama ile sehpa yenilemeahşap tepsi boyama ve cam boyama yapmıştık şimdi sıra taş boyama da, hadi başlayalım. Taş boyama nasıl yapılır resimlerle hazırladık. Renk renk uğur böcekleri yapabilirsiniz. Çocuklarınızla da birlikte yapacağınız etkinliklerden olacak. Hadi başlayalım.

Taş Boyama Yapılışı

Taş boyama nasıl yapılır resimlerle yapılışını hazırladık. Çok kolay bir çalışma. İlk defa taş boyama örnekleri yapılacaksa uğur böceklerinden başlanabilir. Öncelikle işe taşlarımızı temizleyip kuruduktan sonra paletimizin içine beyaz boyadan küçük bir miktar damlatalım. ( Resimlerde görüldüğü gibi astar olarak isterseniz önce sarı ile de boyayabilirsiniz) . İçine çok az su ilave edip boyamızı inceltelim. Taşlar kuruduktan sonra üzerlerine beyaz ( sarı ) boyadan sürelim.

Taş Boyama Nasıl Yapılır ? 15

Taş Boyama Nasıl Yapılır ? 13

Taş Boyama Nasıl Yapılır ? 14

Beyaz veya sarı ilk kat boya  kuruduktan sonra kırmızı boyayı sürelim.

Taş Boyama Nasıl Yapılır ? 12

Kırmızı boya tamamen kuruduktan sonra siyah boya ile kanatlar ve başı için bir hat çizelim. Baş kısmının içini boyayalım. Pamuklu çubuk yardımıyla kanat kısmına siyah noktacıklar yapalım. Beyaz boya ile gözlerini yapalım. Beyaz ve siyah boyayı karıştırıp gri elde edelim. Gri ile kaş, ağız, burun ve antenlerini yapalım. Fırçamıza siyah boya alalım. Göz bebeklerini boyayalım.

Taş Boyama Nasıl Yapılır ? 10

Taş Boyama Nasıl Yapılır ? 9

Uğur böceklerimiz kuruduktan sonra vernik veya şeffaf oje sürelim. Kurumasını bekleyelim. Her renkte yapılabilir. Ben saksı süslemek için kullanıyorum. Sizlerde yapabilirsiniz.

Taş Boyama Nasıl Yapılır ? 11

Kaynak : https://feltmagnet.com/painting/how-to-paint-ladybug-rocks

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler