Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Okul Öncesi Boncuklarla Yapılan Etkinlikler

Çocuklarımızla keyifli vakitler geçireceğimiz bir etkinlik hazırladık. Covid 19, korona virüs sebebi ile bugünleri evimizde geçiriyoruz. Ve evde geçirdiğimiz vakitleri çocuklarımızla birlikte sıkılmamaları için etkinlik yaparak geçiriyoruz. Okul öncesi etkinkliklerde sizlere fikir verecek etkinlikler paylaştık. Mesela tahta kaşıktan bebek yapımı her yaştan çocuklar için yapılabilecek bir etkinlik. Kolay labirent yapımı da çocuklarınızın seveceği oyuncaklardan. Elinizde olan malzemelerle çocuklarınızla güzel oyuncaklar yapabilirsiniz. Okul öncesi boncuklarla yapılan etkinliklerde bulunan malzemeler yoksa boncuk yerine makarna kullanabilirsiniz. Şönil yerine ip kullanabilirsiniz. Makarnadan, boncuklardan geçecek kalın ipler kullanabilirsiniz. İple yaptığınızda el yapımı anahtarlık modelleri olarak da kullanabilirsiniz.

Boncuk Bebek Nasıl Yapılır?

Şönil ve boncuklarla hazırlanmış, yapılmış sevimli bebekler yaptık. Çeşitli boyutlardaki boncuklar ile yapılan bu bebekleri yapmak oldukça kolay. Okul öncesi boncuklarla yapılan etkinlikler çocukların el göz koordinasyonlarını artıracaktır. Boncukları, şönilleri kırtasiyelerde, etkinlik malzemesi satan sitelerde, nette bulabilirsiniz.

  • Şönil
  • Çeşitli büyüklüklerde ahşap boncuklar
  • Kafa yapmak için büyük ahşap boncuk
  • Pipet
  • Siyah asitat veya keçeli kalem
  • İplik

Malzemeler hazırsa boncuk bebeği yapmaya başlayabiliriz. İpi elimize veya daha geniş bir eşyaya birkaç tur saralım. Sardığımız ipin tam ortasından şönil ikiye katlayalım. Resimdeki gibi. Kafa için kullanacağımız boncuğu geçirelim.

Okul Öncesi Boncuklarla Yapılan Etkinlikler 5

1 küçük boncuk daha geçirelim. Boyun yapmak için. Daha sonra yana doğru şönilleri açalım kolları yapmak için. 2. bir şönili 2 ye katlayalım ve kollardan birine resimdeki gibi koyalım.

Okul Öncesi Boncuklarla Yapılan Etkinlikler 4

Boncukları dizerek kolları, bacakları oluşturalım.

Okul Öncesi Boncuklarla Yapılan Etkinlikler 3

Okul Öncesi Boncuklarla Yapılan Etkinlikler 1

Bebeğimiz hazır. Elleri, kolları oynayan güzel bir bebek.

Okul Öncesi Boncuklarla Yapılan Etkinlikler

Okul Öncesi Boncuklarla Yapılan Etkinlikler 2

Kaynak : https://minimadthings.com/blogs/news/pipe-cleaner-dolls

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler