Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tahta Kaşıktan Bebek Yapımı

Covid 19, corona virüs sebebi ile uzun zamandır evdeyiz. Çocuklarımız onlıne olarak ders yapıyorlar. 20 yaş altı sokağa çıkması yasak olduğu için havalar ısınmışken parklarda bahçelerde oynayamıyorlar. Evde de sıkılıyorlar. Dışarı çıkmak istiyorlar. Bizde ne yapıyoruz ders aralarında sıkılmamaları için okul öncesi etkinlikleri, çocuk etkinliklerini birlikte yapıyor, oyunlar oynuyoruz. Çocukların çok keyif alacağı, hayal gücünü kullanarak hazırlayacakları tahta kaşıktan bebek yapımı var. Tahta kaşık yoksa eğer elinizde plastik kaşık varsa onları da kullanabilirsiniz. Oynar göz yoksa boyayabilir veya keçeli kalemlerle çizebilirsiniz. Kıyafetlerini evadan, kartonlardan, elişi kağıtlarından, parça kumaşlardan, örgülerden, keçelerden yapabilirsiniz. Palyaçolar, erkek bebek, kız bebek tasarlayabilirsiniz. Yöresel bebekler yapabilirsiniz. Örgü saçlı, uzun saçlı, kısa saçlı, sarışın, kızıl, esmer bebekler tasarlayabilirsiniz. Çeşitte sınır yok.

Çocuklarımızla birlikte çoraptan oyuncak modelleri yapabiliriz. Oyuncak at kafası yapımı çok ilgilerini çekecektir. Parmak örgü tavşan yapılışı da çocukların kendi elleri ile yaptığı oyuncaklardan olacak.

Tahta Kaşıktan Kukla Nasıl Yapılır?

Tahta kaşıktan bebek yapımı hazırladık. Tahta kaşıktan kukla yapımının aşamalarını sizlerle paylaşacağız. Malzeme listesini paylaşacağız. Sizde çocuklarınızla birlikte bu eğlenceli bebekleri keyifle yapacaksınız. Sınıf içi etkinlikleri olarak da yapılabilecek bir model. Tahta kaşıktan korsan kukla yapını, tahta kaşıktan yöresel bebek yapımı olarak tasarlayabilirsiniz.

  • Çeşitli boylarda tahta kaşık
  • Varsa dondurma çubukları
  • Oynar göz
  • Renkli iplik
  • Makas
  • Parça kumaşlar
  • Yapıştırıcı
  • Keçeli kalemler

Tahta Kaşıktan Bebek Yapımı 4

Malzemeler hazır olduğuna göre hayal gücümüzü konuşturabilir ve çeşitli sevimli bebekler yapabiliriz. Ponpon ve püsküllerden saçlar, keçeli kalemlerle çiller, ağızlar, burunlar yapabiliriz. Parça kumaşlarla, keçelerle elbiseler, kıyafetler yapabiliriz.

Tahta Kaşıktan Bebek Yapımı 3

Tahta Kaşıktan Bebek Yapımı 2

Tahta Kaşıktan Bebek Yapımı 1

Tahta Kaşıktan Bebek Yapımı

Kaynak : https://minimadthings.com/blogs/news/wooden-spoon-people

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler