Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Oyuncak At Kafası Yapımı

Çocuklarımız için harika bir proje daha. Çocuklar için çoraptan at yapılışı hazırladık. Fotoğraflarla nasıl yapıldığını göreceğiz. Yaz için harika bir etkinlik. Büyük çoraplarla çocuklarınızın oynamaktan çok keyif alacağı bir oyuncak olacak. Çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz oyuncak at kafası yapımını. At yapımı sanat etkinliğinde farklı şekilde projelerimizde olmuştu. Pet şişe kullanarak at yapmıştık. Bu projeye pet şişeden oyuncak at yapılışından ulaşabilirsiniz. Örgü severler amigurumi tekniği ile amigurumi at kafası nasıl yapılır inceleyip örebilirler. Okul öncesi çocuklarımız için harika projeler var. Her birine sitemize üye olmadan ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tüm projeler için takıldığınız herhangi bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Biran önce başlayalım oyuncak atımıza.

Oyuncak At Yapımı Nasıl Yapılır?

Çocukların hayali oyunlarına katkıda bulunan oyunlarında sonsuz seçenekler sunan, hayal kurduran oyuncakları çok seviyorum. Birçok pedegogun söylediği gibi daha az tanımlanmış ve daha çok arketipsel olan oyuncaklar çocuğun hayal gücü için çok çok iyi. Ve oyuncak aynı zamanda doğal malzemeler ile ve anne babanın kendi elleri ile yaptıkları zamanlarını ve sevgilerini harcadıkları çok özel bir oyuncak. Oyuncak at kafası yapımı böyle bir proje. Kızım benden at almamı istemişti. Böyle bir projeyi görünce yapılacaklar listesine ekledim ve onunla birlikte yapmak için malzemeleri hazırlamaya başladım. Çocuklarınız için hediyeler, oyuncaklar yapmak istiyorsanız işte sizlere güzel bir öneri.

Malzemeler

  • Çorap
  • 1 m uzunluğunda ahşap çubuk
  • İçini doldurmak için elyaf ( eski kıyafetleri de kullanabilirsiniz)
  • İplik
  • Makas
  • İğne, iplik
  • Kulaklar için keçe parçaları

Oyuncak At Kafası Yapımı 5

Önce atın çenesini yapmak için fotoğraflardaki gibi yarım ay şeklinde çoraptan bir dikiş yapıyoruz. Tersinden dikip, diktikten sonra çeviriyoruz.

Oyuncak At Kafası Yapımı 7

Çorabın içini sıkıca dolduruyoruz.

Atımız hazır. Çok güzel oldu.

Oyuncak At Kafası Yapımı 12

Oyuncak At Kafası Yapımı 3

Oyuncak At Kafası Yapımı

Oyuncak At Kafası Yapımı 2

Oyuncak At Kafası Yapımı 1

Kaynak : https://www.demicasaalmundo.com/blog/diy-como-hacer-un-caballito-de-palo-con/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler