Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çevre Eğitimi Etkinlikleri Okul Öncesi

Her yıl 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kutluyoruz. Bu kutlama zamanı geldiğinde dünyamızı daha yaşanılır hale getirmek için temiz bir çevreye sahip olmak için okullarda, evde çocuklarımızla birlikte etkinlikler hazırlıyoruz. Çevre eğitimi etkinlikleri okul öncesi çocuklarımızla hem eğlenecek hem de öğreneceğiz. Okul öncesi etkinlikleri, ilkokul çağındaki çocuklarımızla birlikte yapacağımız çok güzel etkinlikler hazırladık. Yine çevremizi etkileyecek birkaç etkinlikten bahsedelim. Orman haftası etkinlikleri okul öncesi çalışmaları hazırlamıştık. Ormanların ne kadar önemli olduğunu çocuklarımıza ilk aşamada öğretmeye çalışmalıyız. Ormanları korumak içinde yine çevremizi temiz tutmalıyız, temiz tutmalıyız ki yangınlar olmasın. Okul öncesi itfaiye haftası etkinliklerinde yangınlardan bahsetmiştik. Ormanlarda, çevremizde bin bir çeşit hayvan yaşıyor. Tabi onları da korumak oldukça önemli. Hayvanları koruma etkinlikleri okul öncesi içeriğimizde konunun öneminden bahsetmiştik. Bugünde Dünya Çevre Günü etkinliklerini inceleyelim.

Çevre Eğitimi Etkinlikleri Okul Öncesi 49

Okul Öncesi Çevre Koruma Eğitimi Etkinlikleri

Çocuklarımızla okulda veya evde hazırlayacağımız çok güzel etkinlikler hazırladık. Dünya çevre günü okul öncesi çocuklar ve daha büyük çocuklar için yapacağımız etkinlikler. Kesme yapıştırma etkinlikleri, resimler, boyamalar, yapbozlar, sudokular hazırlayabiliriz. Çevremizi nasıl koruyabiliriz bahsettikten sonra çocuklarımızdan resim yapmalarını isteyebiliriz. Hazırladığımız galeride boyama sayfaları, sudokular da bulacaksınız.

Çevre Eğitimi Etkinlikleri Okul Öncesi 35

Çevre bilinci çocuklara daha küçük yaşlardan itibaren aşılanması gereken önemli konulardan biri. Bu bilincin oluşması içinde etkinlikler hazırlayıp çocuklarımızla birlikte yapmak oldukça faydalı olacaktır. Eğlenceli ve eğitici etkinlikler hazırlamak, çocukların dikkatlerini çekmek oldukça önemli olacaktır. Doğa keşfi, geri dönüşüm malzemelerinden etkinlikler, atık pil toplama kampanyası, tohum ekimi, su tasarrufu oyunları hazırlayabiliriz.

Çevre Eğitimi Etkinlikleri Okul Öncesi 24

Çevreyi korumaya yönelik kitaplar okuyabiliriz. Çevreci şarkılar dinleyebiliriz. Çevre ve doğa ile ilgili sorular sorarak meraklarını uyandırabiliriz. Örnekleri bu şekilde çoğaltmak mümkün. Şimdi galeriye geçelim ve çevre eğitimi etkinlikleri okul öncesi çalışmaları inceleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler