Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Orman Haftası Etkinlikleri Okul Öncesi

Geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız orman yangınlarında acı bir şekilde ormanların, ağaçların ne kadar değerli olduğunu bir kez daha öğrendik. Ormanlar yurdumuzun ciğerleri. Oksijen kaynağı. İçinde de birçok canlıyı barındırıyor. Çeşitli hayvanlar, bitkiler yer alıyor. Yangınlarda ise tüm türler yok oluyor. Bitki örtüsü değişiyor. Ormanların önemini bebeklikten, çocukluktan çocuklarımıza aşılamalıyız. Çevre temizliği en başta konuşacağımız konulardan. Cam şişelerin atılmaması, izmaritlerin atılmaması gibi konuları işlemeliyiz. Pikniğe veya doğa yürüyüşlerine çıktığımızda ormanların öneminden konuşabiliriz. Çevre temizliğinden konuşabiliriz. Evde veya sınıf ortamında ise orman haftası okul öncesi etkinlikleri yapabiliriz. Okul öncesi etkinlikleri hazırlayarak doğa sevgisini, çevreyi koruma bilincini aşılayabiliriz.

Çeşitli etkinliklerle, orman haftası ile ilgili kostümler, orman haftası pano modelleri, orman haftası ile ilgili resimli etkinlikler hazırlayabiliriz. Boyama etkinlikleri, ağaç orman temaları oluşturabiliriz. Okul öncesi ilkbahar etkinlikleri içinde de orman haftasına uygun etkinlikler var. İnceleyerek çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Hayvanları koruma etkinlikleri okul öncesi çalışmalar hazırlayabilirsiniz. Ormanların içine çeşitli bitki örgüleri, çeşitli ağaç türleri, ormanlarda yaşayan hayvanları ekleyebilirsiniz. Orman haftası etkinlikleri okul öncesi çalışmalarına bir göz atalım.

Okul Öncesi Orman Haftası Etkinlikleri

Kostümler, ağaçlar, orman temaları, parmak boyama çalışmaları ile orman haftası etkinlikleri yapabilirsiniz. Orman haftası ne zaman derseniz 21 Mart ile  26 Mart arasında gerçekleşiyor. Çocuklarımızla birlikte çok güzel etkinlikler hazırlayabiliriz. Krep kağıtlarla ağaçlar, ağaç kostümleri hazırlayarak ormanların önemini anlatan dramalar hazırlayabiliriz. Orman haftası ile ilgili afişler hazırlayabiliriz. Orman haftasın diğer bir ismiyle ağaç dikme haftası, ağaç bayramı olarak da kutluyoruz. Her birimiz bir fidan diksek ağaç sayımız artar, geleceğimiz güzelleşir.

Bugün orman haftası etkinlikleri okul öncesi çalışmalarına göz atacağız. Galeride sizlere fikir verecek muhteşem çalışmalar var. İlk olarak güzel bir galeri inceleyelim. Yapabileceğimiz çalışmalara göz atalım.

Son olarak 2 güzel video izleyelim. Bu güzel videolardan çocuklarımızla birlikte orman haftası etkinlikleri okul öncesi çalışmalarını yapabiliriz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler