Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Okul Öncesi Mevsimler Etkinliği

Okul öncesi etkinlikleri ile devam ediyoruz. Sırada çok güzel bir etkinlik var. Okul öncesi mevsimler etkinliği. Sınıf içi etkinlik olarak yapılabilecek güzel bir etkinlik. Anneler evlerinde de yapabilirler. Çocukları ile birlikte eğlenceli, öğretici etkinlikler yapabilirler. Evde yapacağınız etkinliklerle çok güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Konularımızın çoğu Covid 19 oluyor. Bu hastalık yüzünden çocuklarımız okula gidemediler. Evde ders yapmak zorunda kaldılar. Dışarı da doğru dürüst çıkamadılar. Biz anneler çocuklarımıza evde etkinlikler hazırladık. Sıkılmamaları için elimizden geleni yaptık. Güzel oyunlar hazırladık. Çocukların enerjileri oldukça fazla. Dışarıda oynayamadıkları içinde enerjilerini atamıyorlar. Güzel oyunlarla çocuklar enerjilerini atabilirler. Balon pinpon oyunu yapılışı hazırlayabilir çocuklarınızla oynayabilirsiniz. Çocuklarınıza parmak örgüsü öğretebilirsiniz. Ördüğü şeritlerle parmak örgü tavşan yapılışına dönüştürebilirsiniz. Çok seveceklerdir kendi elleri ile yaptıkları tavşanları. Bu kadar güzel oyundan sonra araya eğitici oyunlarda eklemek lazım. Bugün okul öncesi mevsimler oyunu etkinlikleri hazırladık. Karton ve iplerle yaptığımız okul öncesi mevsimler etkinliğini çocuklar çok sevecekler. Hazırsanız başlayalım.

Okul Öncesi Mevsimler Nasıl Anlatılır?

Çocuklarımıza mevsimleri anlatabileceğimiz güzel bir etkinlik hazırladık. Parmak kaslarının da geliştiği bu etkinlikte birçok şeyi öğrenecekler. Ülkemizde 4 mevsim yaşanmaktadır. İlkbahar, yaz, sonbahar, kış. Her mevsimin ayrı bir güzelli var. Ben kapalı ve kasvetli havalar dışında tüm mevsimleri seviyorum. Çocuklarımıza 4 mevsimi anlatırken eğlenceli bir oyunda hazırlayalım istedik. İnce motor aktivitesi ile mevsimleri öğrenecekler. Şablonu hazırlamak da oldukça kolay. İsterlerse çocuklar kendi ağaçlarını kendileri çizebilirler.

Okul öncesi mevsimler etkinliği için karton, mevsimlere uygun renkte ipler, kırmızı küçük ponpon, beyaz küçük kar taneleri, pembe krepon kağıtları, kahverengi iplik, makas, bant, yapıştırıcı kullanacağız.

Okul Öncesi Mevsimler Etkinliği 5

Ağacı çizip kesmekle başlıyoruz işe. Daha sonra mevsime uygun şekilde ipleri sarmaya başlıyoruz. İpleri sararken mevsimlerden çok deteya girmeden bahsediyoruz. Parmak kaslarını güçlendirmek için ip sarma oyunları çok iyi. Okul öncesi çocuklarda parmak kasları bu etkinliklerle geliştiğinde yazmaları 1. sınıfta daha kolay oluyor.

Okul Öncesi Mevsimler Etkinliği 6

Okul Öncesi Mevsimler Etkinliği 7

Okul Öncesi Mevsimler Etkinliği 8

Parça iplerle etkinlikleri yapabilirsiniz.

Okul Öncesi Mevsimler Etkinliği 4

Okul Öncesi Mevsimler Etkinliği 2

Okul Öncesi Mevsimler Etkinliği 1

Okul Öncesi Mevsimler Etkinliği 3

Okul Öncesi Mevsimler Etkinliği 10

Okul Öncesi Mevsimler Etkinliği

Okul Öncesi Mevsimler Etkinliği 9

Kaynak : https://iheartcraftythings.com/four-seasons-tree-craft.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler