Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Okul Öncesi Odaklanma Etkinlikleri

Okul ve ödev sırasında bazen çocukların beyinlerinin dinlenmeye ihtiyacı vardır. Dinlenme esnasında çocukları TV karşısına oturtmak yerine çok güzel etkinliklerle mola verebilirsiniz. Dinlenirken beyinlerini şarj etmek gibi bir şey oyun oynamak.

Odaklanma etkinlikleri okul öncesi çocuklar içinde çok iyidir. İleride ders çalışırken odaklanmalarına yardımca olacaktır. Bu etkinlikleri yaptıktan sonra derse döndüklerinde daha iyi bir şekilde odaklanarak çalışacaklardır.

Okul Öncesi Odaklanma Etkinlikleri

Tek kullanımlık plastik bardaklarla hazırlayacağınız bir etkinlik onlar için çok eğlenceli olacaktır. Koordinasyon sağlayacak güzel bir etkinlik. Çocuklarımıza bir dakika içinde plastik bardaklar ile kule yapmalarını isteyelim. Ve tabi ki hızlı bir şekilde toplamalarını. Dikdörtgen, sekizgen gibi şekiller tasarlayabilirler.

Okul Öncesi Etkinlik - Odaklanma 1

Şimdi yapacağımız etkinlik için 2-3 adet zar ve ahşap çubuk gerekli. Ahşap çubuk üzerine zarları üst üste yerleştirelim ve ağzı ile düşürmeden  taşımasını isteyelim. Odak ve konsantrasyon yardımcı bir etkinliktir.

Okul Öncesi Etkinlik - Odaklanma 2

Şimdiki etkinliğimizde ise ponpon, pipet ve küçük bir banda ihtiyacımız olacak. Zeminde veya bir masa üzerinde bu etkinliği deneyebilirsiniz. Belli bir uzaklığı bandı yapıştırın. Pipetle ponpona üfleyerek bu çizgiyi ponponları geçirmesini isteyin. Çizginin üzerinden geçirerek ponponları ilerletecekler. Bu etkinlik aynı zamanda okul öncesi nefes etkinlikleri olarak da yapabilirsiniz.

Okul Öncesi Etkinlik - Odaklanma

Çocuklarınızla birlikte birçok okul öncesi etkinlik yapabilirsiniz. Daha önce sizlerle paylaştığımız su yürür mü deneyi ve okul öncesi yanardağ etkinlikleri de onların çok hoşuna gidecektir.

Kaynak: sylvanlearning

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler