Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Su Yürür Mü ?

Su yürür mü ? Biz yürüttük. Okul öncesi etkinlik olarak yapabileceğiniz sınıf içi etkinlik örneklerinden biri. Bilimi çocuklar için eğlenceli hale getirdik. Çocuklarınızla birlikte yapacağınız bu etkinlikle heyecan ve merak dakikalar geçireceksiniz. Kolay bir etkinlikle kaliteli zaman geçireceksiniz. Yine çocuklarınızla birlikte keyifli dakikalar geçireceğiniz ev yapımı oyun hamuru yapılışı hazırlayabilirsiniz.

Su Yürür Mü Deneyi Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • En az 3 adet cam bardak veya kavanoz
  • Su
  • Gıda boyası
  • Kağıt havlu

Kullanmak istediğiniz renkleri seçin. Ben kırmızı, sarı ve mavi rengi seçtim. Gıda boyası ile suyu karıştırın ve kullandığınız kavanozların içine boşaltın. Resimdeki gibi ortaya bir boş kavanoz koyun ve etrafına renkli kavanozları kağıt havlunun bir ucunu boş kavanoza bir ucunu dolu kavanoza yerleştirin.

Okul Öncesi Etkinlik- Su Yürür Mü ? 2

Ve artık suyun yürüyüşünü izleyin.

Okul Öncesi Etkinlik- Su Yürür Mü ? 1

Ortadaki kavanoz dolmaya başladı bile. Tüm kavanozlardaki su seviyeleri eşit olana kadar bekleyin. Gerçekten çok eğlenceli bir deney. Ayna deneyi mavi ve sarı içinde deneyin. Bakalım ortadaki kavanozun rengi ne olacak. Bu deneyi tek renk ile de yapabilirsiniz. Renkli su hazırladığınız kavanozu boş olan kavanoz arasına kağıt havlu yerleştirerek.

Okul Öncesi Etkinlik- Su Yürür Mü ? 4

Kaynak : http://www.coffeecupsandcrayons.com/walking-water-science-experiment-kids/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler