Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anneler Günü Etkinlikleri Okul Öncesi

Okul öncesi etkinliklerinde bugün canımız annelerimiz için güzel fikirler hazırladık. Anneler günü yaklaşıyor ve çocuklarımız kendi elleri ile hediye hazırlamak istiyor. Bizde fikir amaçlı birkaç anneler günü etkinlikleri ve yapılışı hazırladık. Annenize kağıttan çiçek buketi yapımı hazırlayabilir ve verebilirsiniz. Sevgiyle hazırlanmış renk renk hiç solmayacak çiçekler. Anneler günü için evde el yapımı hediyeler hazırlayabilirsiniz. Anneler günü etkinlikleri okul öncesi için hazırlanmış fikirlere bir göz atalım.

Anneler Günü Etkinlik Örnekleri

Sevgimizi, hissettiklerimizi göstermek için senede bir gün tabi ki yeterli değil. Olması gereken, bütün bir ömür, mutlu olmalarını sağlamak, küçük hediyelerle, sürprizlerle gönüllerini hoş etmektir. Ayaklarının altında cennet saklı olan annelerimize ne yapsak az. Dünyanın bütün hazineleri önüne sersek, bize yaptıklarının yanında hiç bir değeri yoktur. Hakları ödenmez, ödenemez. Bizden bir şey beklemezler, koşulsuz sevgiyi, fedakarlığı maddi bir ölçü ile ölçmek imkansız. Yaklaşan Anneler gününü, Koronavirüs salgını sebebi ile annemizden uzak yaşayacak gibiyiz, şimdilik durum onu gösteriyor. Belkide en anlamlı Anneler Günü hediyeleri bu anneler gününde vereceğiz. Annelerimizde en anlamlı hediyelerini alacaklar. Annesinden uzakta olanlar; kızından, oğlundan ayrı olan anneler, bu sene biraz buruk geçirecek gibi. Herkes sever annesini, ama farkında olmadan ihmal etmeler, unutmalar bu sene olmayacak gibi. Daha samimi daha içten anneler gününe yaklaşmaktayız.

Anneler Günü etkinlikleri okul öncesi çocuklar için farklı bir heyecanı barındırıyor. İlk hediyelerin, ilk ayrılışların yaşandığı bu dönemlerinde Anneler Günü kutlamaları başka bir mana kazanıyor. Bu zamanlarında çocuklar, Anneler Günü etkinlikleri videolarından öğrendikleri şiirleri okuyarak güzel sürprizler hazırlayabilirler. Okul öncesi öğretmenleri bu konuda çocuklara gereken eğitimi veriyorlar. Anneler Günü etkinlik örnekleri arasından dilediğinizi seçin ve annenizin unutamayacağı bir hediye hazırlayın. Küçük ev eşyası, kolye bileklik, takı, yüzük elbette güzel hediyeler, ama ben inanıyorum ki bu Anneler Günü öncekilerden çok farklı olacak. Maddi değer yerine daha çok manevi değerlerin, duyguların zirve yapacağına inanıyorum. Alışveriş yapamamamız, dışarı çıkamamamız, izole hayat bize, el emeği ürünler, resimler, şiirler, küçük ama çok değerli hediyeler hazırlamamıza vesile olacaktır. Yaşadığımız bu geçici izole hayat manevi değerlerin ne kadar değerli olduğunu, ufak, önemsiz görünen şeylerin ne kadar değerli olduğunu gösterdi. Bu Anneler Gününün çok farklı olacağını göreceksiniz. Kolay gelsin.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler