Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Okul Öncesi Madenciler Haftası Etkinlikleri

Her yıl 4 Aralık günü dünyada ve ülkemizde Madenciler Haftası olarak kutlanıyor. Madencilerimize ve madenlerimize sahip çıkmak için okul öncesi çocuklarımızla çok güzel etkinlikler yapıyoruz. Çocuklarımızla birlikte evde veya okulda sınıf içi etkinlikleri olarak yapabileceğimiz fikirlerden oluşan bir galeri hazırladık. Madenciler yerin 7 kat altına girip emekleriyle beden gücüyle çalışarak ekmeklerini kazanıyor. Madencilerimizin çıkarttıkları kömürler, madenler yakıt olarak kullanılıyor. Termik elektrik santrallerinde elektrik üretiminde kullanılıyor. Evlerde ısınmak için kullanılıyor. Demir çelik fabrikalarında, çimento imalatında kullanılıyor. Yani ülkemizde olmazsa olmazlardan. Özellikle elektrik enerjisi için. Bu sebeple madencilere olan minnetimizi, sevgimizi göstermek için onların ne kadar önemli işler başardıklarını anlamak için etkinlikler düzenleyebiliriz. 4 Aralıkta ve yılın her zamanında bu etkinlikleri yapabiliriz.

Okul öncesi etkinliklerinde çocuklarımıza değerlerimizi anlatmak için çok güzel etkinlikler hazırladık. Çocuklarımıza küçük yaşta hayvan sevgisini aşılamak için hayvanları koruma etkinlikleri okul öncesi çalışmaları hazırladık. Boyamalar, eşleştirmeler, kesme yapıştırma etkinlikleri var. Hepimiz birer engelli adayıyız dedik ve önemini vurgulamak için engelliler haftası okul öncesi etkinlikleri hazırladık. Şimdi okul öncesi madenciler haftası etkinlikleri ile ilgili çalışmalar hazırladık. Hadi göz atalım.

Madenciler Günü Okul Öncesi

Okul öncesi madenciler haftası etkinlikleri kapsamında güzel bir etkinlik hazırladık. Yılın herhangi bir zamanında bu etkinlikleri yapabiliriz. Sadece 4 Aralığa özgü olmamalı. Madenciler yerin altına giderek kömür çıkartıyor ve kömürleri birçok yerde kullanıyoruz. Madenciler etkinliklerinde baretler yapabiliriz. Kömür ocakları hazırlayabiliriz. Vagonlar, boyama etkinlikleri yapabiliriz.

Şimdi bizlere fikir verecek netten derlediğimiz çalışmalara göz atalım.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler