Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

19 Mayıs Etkinlikleri Okul Öncesi

19 Mayıs Etkinliklerle tüm yurtta yine coşku ile kutlanacak. Tabi bunları yaparken okul öncesi 19 Mayıs etkinlikleri sınıf süsleri ve kutlamalar öne çıkıyor. Sadece okul öncesinde değil ilkokul ve özellikle lisede de fazlası ile etkinlik bulunmakta. Bizde etkinliklerde yapılanlara geçmeden önce 19 Mayısın bizler için ne anlama geldiğine değinmeye çalışalım.

Yokluk ve işgalin koynundaki vatanı, bu kötü durumundan kurtarmak için birçok mücadele verildi, bedeller ödendi. Buna rağmen değişmeyen kaderini değiştirmek için yılmadan, yorulmadan emek veren insanların çabaları ve milletin azmi ile vatanın ve milletin feraha ermesiyle sonuçlanan Milli Mücadelenin başlangıcıdır 19 Mayıs. Milli Mücadele sırasında umutsuzluğa düşenlerin varlığı, mücadeleye yapılan ihanetler ve maniler, vatanın ve milletin hak ettiği kadere ulaşmasına mani olamazdı. Vatan ve millet uğruna canını, malını, bütün varını ortaya koyan, kanının son damlasına kadar savaştan vazgeçmeyen; askeriyle, köylüsüyle yüksek onur ve şeref sahibi Türk Milleti, hain kimselerin ve düşman devletlerin kendisine biçtiği kefeni pençeleriyle yok etme kabiliyetini, Milli Mücadelede olduğu gibi binlerce yıllık tarih sahnesinde defalarca ve fazlasıyla sergilemiştir. Sayısız fedakarlık gösteren, mücadeleye inanan yüce Türk Milletinin evlatları, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde kazanılan zafer ile bütün dünyaya Türk Milletinin kudretini ve yapabileceklerini bir kez daha göstermiştir.

19 Mayıs Okul Öncesi ve İlkokul Etkinlikleri

Kazanılan zafer uzun yıllar hak ettiği gibi coşku ile kutlandı. Yıllar geçtikçe bu kutlamalar aynı coşku ile devam etmekte. Bu eşsiz tarihe sahip bizler, milli bayramlardaki coşku ve sevincimizi her zaman korumalı ve gelecek nesle aktarmalıyız. Bu sebepten, çocuklarımızla beraber milli bayram kutlamalarına katılmak, mümkün değilse de en azından evde etkinlikler yapmak o ruhu yaşatmak adına gerekli diye düşünüyorum. 19 Mayıs Etkinlikleri Okul Öncesi öğrencilere bu coşkuyu yaşatmak için çok değerli. 19 Mayıs şarkıları okul öncesi öğrencilerinin kutlamalarında olmazsa olmaz. Bir çoğumuz okul hayatında bu kutlamalara katılmış, o müziklerle dans etmişizdir. Şimdi 19 Mayıs pano örnekleri ve sınıf süsleme örneklerini görelim.

19 Mayıs Sınıf Süslemeleri ve Pano Örnekleri

 

19 Mayıs Boyama Kağıtları

Bu videoda çocuklarınızla yapabileceğiniz kolay bir etkinlik var. Beraber hazırlayıp renk renk balonlarla süsleyebilirsiniz. Yaklaşan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlar, layık olduğu coşkuyla kutlanmasını temenni ederim. İyi eğlenceler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler