Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Karton Kutudan Oto Yıkama Yapılışı

Herkese Merhaba. Yine okul öncesi etkinlik önerileri ile devam ediyoruz. Çocuklarınızın çok seveceği başından hiç kalkmayacağı karton kutudan oyuncak yapımını paylaşacağım sizlere. Artık araba sürmeleri daha eğlenceli olacak. Daha önce yaptığımız okul öncesi etkinlikler gibi. Mesela ev yapımı oyun hamuru yapılışından bahsetmiştik. Okul öncesi yanardağ etkinliklerinden bahsetmiştik. Birde dıy tuvalet kağıdı rulosundan konfeti yapılışını unutmayalım tabi. Hadi başlıyoruz oto yıkama yapmaya.

Karton Kutudan Oto Yıkama Nasıl Yapılır ?

DIY, Karton Kutudan Oto Yıkama Yapılışı 3

Malzemeler

  • Karton kutu
  • Maket bıçağı
  • Boya
  • Keçe
  • Havalı poşet
  • Ahşap çubuklar
  • Havlu kağıt ruloları
  • Sıcak silikon tabancası

Bu etkinliği çocuklarınızla birlikte de yapabilirsiniz. Birlikte daha eğlenceli olacaktır. İlk olarak karton kutuyu üst tavan kısmını keseceğiz. Daha  sonra yan kısımlardan birinden kapı olacak şekilde kare parça keseceğiz. Şimdi kutunun etrafını boyayalım.

DIY, Karton Kutudan Oto Yıkama Yapılışı

Şimdi keçeden fırçalar oluşturalım. Bir uçlarını şeritler halinde keselim ve ahşap çubukların üzerine saralım. Sıcak silikon ile yapıştırabiliriz. Eğer çocuklar su ile oynayacaklar ise ve daha havalı olsun diye  :-) karton kutunun içine havalı naylon ile kaplayalım. Karton kutu üzerine ahşap çubukları delik açıp yerleştirelim. Dikey fırçalar oluşturmak için havlu kağıt ruloları üzerine de keçeden hazırladığımız fırçalardan yapıştırıp kutunun dip kısmına dik olarak yapıştıralım. Karton kutunun üzerine oto yıkama ve teşekkürler yazısı ekleyelim ve bitirelim. Artık çocuklarımız gönül rahatlığı ile oynayabilirler. Ucuza mal ederek onların çok seveceği bir oyuncak yaptınız. Birlikte oynayarak tadını çıkarın.

DIY, Karton Kutudan Oto Yıkama Yapılışı 1

DIY, Karton Kutudan Oto Yıkama Yapılışı 2

Kaynak :  http://nontoygifts.com/diy-cardboard-car-wash/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler