Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Okul Öncesi Ara Tatil Etkinlikleri

Çocuklarımız 1 hafta evdeler. Ara tatildeler. Ara tatili verimli geçirmek için güzel etkinlik fikirleri hazırladık. Okul öncesi ara tatil etkinliklerini sadece okullar tatil olduğunda değil her zaman yaptırabilirsiniz. Okula gitmeyen okul öncesi çocuklarla da yapabilirsiniz. Covit 19, corona virüs sebebi ile okullar uzunca bir süre tatilde. Çocuklar belli günlerde okula gittiler. Sınıflar ikiye bölüntü. Arkadaşlar ayrıldılar. İnternet üzerinden ders yaptılar. Okulların durumu kasım ara tatilinden sonra ne olacağı belli değil. Devam mı edecek, tatile mi girecek. Salgın hastalık, pandemi süreci herkesi, her şeyi etkiledi. Eğitimi, ekonomiyi, hayatlarımızı çok etkiledi. Bu süreçte en çok etkilendi. Çocuklarımıza hissettirmemek için çok çaba sarf ettik. Corona virüsü oyunlarla, hijyeni, sosyal mesafeyi oyunla anlatmaya çalıştık. Dışarı çıkamadılar evde çok sıkıldılar. Bizde evde kalınan bu süreçte en güzel oyunları oynadık. Okul öncesi etkinlikleri hazırladık. Çocuklarımızın yaşlarına göre oyunlar, etkinlikler, tatil etkinlikleri hazırladık. Tahta mandaldan bebek yapımı çocukların çok seveceği etkinliklerden olacak. Çoraptan kukla yapımı etkinliklerine yapabilir, güzel oyunlar, tiyatrolar yapabilirsiniz.

Okul Öncesi Etkinlik Çeşitleri

Videolu anlatımlarla tam 42 etkinlik hazırladık. Okul öncesi ara tatil etkinlikleri olarak evde çocuklarımıza yaptırabiliriz. Her zaman yaptırabiliriz. Okul öncesi yaz tatili etkinlikleri, okul öncesi ara tatil ödevi olarak da bazı çalışmalar yapılabilir. Bilim deneyi etkinlikleri, boyama etkinlikleri, parmak boyama etkinlikleri gibi birçok çalışma var. Beğendiğiniz, çocuğunuzun yaşına uygun etkinlikleri yapabilirsiniz. Eminim çok keyif alacaklardır. Bu zor süreçte, evde kaldıkları süreçte biraz olsun rahatlayacaklardır.

Videolara geçmeden önce tatilde veya diğer günlerde yapacağınız birkaç etkinlik görsellerini inceleyelim. Çocuklarımızla kaliteli vakit geçirelim.

Şimdi de video ile etkinlikleri izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler