Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şönilden Papatya Yüzük Nasıl Yapılır?

Okul öncesi etkinlikleri ile harika bir çalışma daha hazırladık. Sınıf içi etkinlikleri olarak da yapabileceğiniz şönilden etkinlikler hazırladık. Şönil etkinlerini özellikle kız çocukları çok sevecekler. Evde de şönil sanat etkinliklerini yapabilirler. Kendilerine renk renk yüzükler yapabilirler. Daha önce de renkli tüylü tellerle yüzükler yapmıştık. Şönil kelebek yüzük yapılışını kızımda evde resimleri takip ederek yapmıştık. Çok sevdi. Ve oyun oynarken hala kullanıyor. Şönilden gül yüzük nasıl yapılır yine resimlerle anlatımını paylaştığımız yüzüklerden. Şönilden çiçek yüzük nasıl yapılır önceki etkinlikler arasında bulabilirsiniz. Daha fazlası da bulacağınız modeller arasında. Birçok etkinlik bulabilirsiniz. Kartonla, ahşaplarla, boyalarla, oyun hamurları ile yapılan birçok etkinlik var. Şimdi şönilden papatya yüzük nasıl yapılır ona değinelim.

Papatya Yüzük Yapılışı

Şönil ile yapılan etkinlik örneği hazırladık. Resimlerle adım adım nasıl yapıldığını bulabilirsiniz. Şönilden papatya yüzük nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Çocuklarınızla birlikte, öğrencilerinizle birlikte yapabilirsiniz. Ana sınıfı şönil etkinliklerinden yüzükler, bebekler, baykuşlar yaptık. Çocukların yaşına göre uygun olan etkinlikleri yapabilirsiniz. Yüzüğü yapmak için renkli şönillere ihtiyacımız olacak.

Şönilden Papatya Yüzük Nasıl Yapılır?

3 tane aynı renkte şönil sonra 1 sarı 1 yeşil şönile ihtiyacımız olacak. Sarı şönil 15 cm diğerleri 30 cm olacak. Şimdi adım adım papatya yüzük nasıl yapılır inceleyelim.

Papatyanın çiçek yapraklarını, tomurcuğunu, yeşil yapraklarının nasıl yapıldığını inceledik. Her parmağa göre ayarlayarak yapabilirsiniz. Papatyalarınızı renk renk yapabilirsiniz. Telleri bükerek daire şeklinde sararak çiçeğimizi yapıyoruz.

Şönilden Papatya Yüzük Nasıl Yapılır? 16

Şönilden Papatya Yüzük Nasıl Yapılır? 18

Şönilden Papatya Yüzük Nasıl Yapılır? 19

Şönilden Papatya Yüzük Nasıl Yapılır? 20

Şönilden Papatya Yüzük Nasıl Yapılır? 21

Şönilden Papatya Yüzük Nasıl Yapılır? 22

Kaynak : https://onelittleproject.com/pipe-cleaner-daisy-rings/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler