Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Okul Öncesi Vücudumuz Etkinlikleri

Okul öncesi etkinliklerinde bu kez çocuklarımız için yine keyifli bir etkinlik var. Hem çocuklarımıza sindirim sistemi hakkında bilgi vereceğiz hem de sindirim sistemi labirent oyunu ile keyifli dakikalar geçireceğiz. Okul öncesi sindirim sistemi sanat etkinlerini anneler – babalar çocukları için hazırlayabilir daha sonra güzel vakit geçirmelerini izleyebilirler. Çocuklarımız için pandemi sürecinde ve bu süreç bittiğinde her zaman yapabilecekleri okul öncesi etkinlik örnekleri hazırladık. Okullarda sınıf içi etkinlikler olarak hazırlanabilir. Evde anneler tarafından hazırlanarak çocuklara eğitici, gelişimlerini destekleyen etkinlikler hazırlayabiliriz. Geçtiğimiz günlerde kelebeğin yaşam döngüsü okul öncesi etkinlik hazırlamıştır. Yine 1. 2. sınıflar içinde yapılabilir. Pet şişe ile çocuklara etkinlikler yapabilirsiniz. Birlikte sevimli hayvan figürleri şeklinde boyayabilirsiniz. Akrilik boyalarla istediğiniz desenleri oluşturabilirsiniz. Çocuklar boyamayı çok seviyorlar. Kendi yaptıkları saksıları da çok sevecekler. Şimdi adım adım güzel bir proje yapılışını inceleyelim. Okul öncesi sindirim sistemi sanat etkinlikleri ile vücudumuzu tanıyalım. Okul öncesi vücudumuz etkinliklerini birlikte yapalım.

Okul Öncesi Vücudumuzu Tanıyalım Etkinlikleri

Okul öncesi çağındaki çocuklarımıza sindirim sistemini, iyi beslenme alışkınlıklarını, yeteri kadar su içmeyi anlatmak için çok güzel bir proje. Labirent etkinlikleri ile çocuklarımıza sindirim sistemini anlatabiliriz. Ne yersek oyuz. Sağlıklı beslenirsek, ağır karbonhidratlı, ağır yağlı yemekler yemezsek daha sağlıklı olacaktır vücudumuz. Sağlıklı yaşam sürmek için yeteri kadar su içmek de çok önemli. Erken yaşta çocuklarımıza bunu öğretebiliriz. Sağlıklı yaşamı çocuklarımıza aşılarken ayrıca sindirim sistemini de anlatabiliriz. Vücudumuzdaki organları tanıtabilir başlıca görevlerinden bahsedebiliriz.

  • Karton
  • Kurşun kalem
  • Boya kalemleri
  • Makas
  • Renkli kalemler

Malzemeler hazırsa aşağıdaki adımları takip ederek vücudumuzu yapalım. İşe öncelikle kartona vücudu çizerek başlıyoruz. Daha sonra organlarımızı çiziyor veya çıktı alıyoruz. Çocuklarımızla birlikte organları boyuyoruz. Keçeden de yapabilirsiniz organları, taş boyama örnekleri olarak da.

Okul Öncesi Sindirim Sistemi Sanat Etkinlikleri 21

Okul Öncesi Sindirim Sistemi Sanat Etkinlikleri 17

Okul Öncesi Sindirim Sistemi Sanat Etkinlikleri 16

Okul Öncesi Sindirim Sistemi Sanat Etkinlikleri 18

Okul Öncesi Sindirim Sistemi Sanat Etkinlikleri 19

Okul Öncesi Sindirim Sistemi Sanat Etkinlikleri 22

Okul Öncesi Sindirim Sistemi Sanat Etkinlikleri 24

Okul Öncesi Sindirim Sistemi Sanat Etkinlikleri 23

Okul öncesi vücudumuz etkinlikleri çalışmasını tamamladık. Şimdi son halini görelim. Ve çocuklarımızla etkinliği oynamaya başlayalım.

Okul Öncesi Sindirim Sistemi Sanat Etkinlikleri 22

Kaynak : https://klasvanjuflinda.nl/spelen/binnen/26837/hart-van-mama-of-anatomie-les-voor-een-vierjarige/

www.adventure-in-a-box.com/printable-life-size-organs-for-studying-human-body-anatomy-with-kids/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler