Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El İzi Baykuş Yapımı

Okul öncesi etkinliklerinden çok güzel bir çalışma hazırladık. El izi baykuş yapımı. El izi ile ilgili etkinlikler çocukların çok hoşuna gidiyor. Hele birde çocukların ellerinden oluşan baykuşlar olunca daha çok seveceklerdir. Eli izi baykuş yapımının yanı sına yine el izi ile yapılmış birkaç fikir daha hazırladık. Çocuklarımızın hoşuna gidecek birçok etkinliğimiz var. El izi etkinlikleri ile öğretmenler gününe, anneler gününe, babalar gününe de hediyeler hazırlayabilirsiniz. El izinizi çıkartıp üzerine notlar yazarak güzel bir çiçek buketi hazırlayabilirsiniz. İki elinizin izini çıkartıp parmakları birleştirerek kalp oluşturabilir ve üzerine notlar yazabilirsiniz. El izi dışında daha çok etkinlik var. Kelebek etkinlik örnekleri iplerle yapılmış çok güzel bir örnek. Çocukların keyif alacağı çalışmalardan. Çam kozalağından baykuş yapımı ise yine baykuşlu etkinliklerden. Daha fazla etkinlik örnekleri için bizi takip ederek ulaşabilirsiniz.

El İzinden Baykuş Nasıl Yapılır?

El izi baykuş yapımı hazırladık. El izlerimizi kullanarak güzel bir baykuş yapıyoruz. Yine el izlerini kullanarak yaptığımız farklı çalışma örnekleri de var. Flamingo çok güzel mesela. Pembe rengi ile çocuklar bayılacaktır. El izini çıkarmak, kesmek çok eğlenceli. Çocuklar kesmeyi çok seviyorlar. Ağaç dallarını yapmak, baykuşun kanatlarına tüy takmayı çok sevecekler. Sizde kendi el izinizi kullanarak anne baykuşlar yapabilirsiniz.

  • Renkli fon kartonları
  • Gazete
  • Kahverengi boya
  • Fırça
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Renkli tüyler
  • Resim kağıdı veya karton

Resim defterine gazeteyi resimdeki gibi bantlıyoruz yada yapıştırıyoruz ve kahverengi boya ile boyuyoruz.

El İzi Baykuş Yapımı 7

Renkli fon kartonları üzerine el izlerimizi çıkartıp kesiyoruz. Kanatlarına tüyler, beyaz ve siyah kartonla gözlerini yapıyoruz. Daha sonra dalların üzerine yapıştırıyoruz.

El İzi Baykuş Yapımı 10

El İzi Baykuş Yapımı 6

El İzi Baykuş Yapımı 9

El İzi Baykuş Yapımı 8

Şimdi el izi ile yapılmış farklı etkinlik örneklerini inceleyelim.

El İzi Baykuş Yapımı 2

El İzi Baykuş Yapımı 4

El İzi Baykuş Yapımı 3

El İzi Baykuş Yapımı 1

El İzi Baykuş Yapımı

El İzi Baykuş Yapımı 5

Kaynak : https://www.thebestideasforkids.com/owl-handprint/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler