Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gökkuşağı Etkinlikleri Okul Öncesi

Okul öncesi etkinlikleri olarak çocuklarımıza eğlenceli bir etkinlik hazırladık. Gökkuşağı etkinlikleri ve dokuma etkinlikleri bir arada. Gökkuşağı etkinlikleri okul öncesi çocuklarımız için hazırladık. Covit 19, corona virüs sebebi ile aylardır evdeyiz. Artık dışarı çıkıyoruz ama çocuklarımızı eskisi gibi güvenle oynatamıyoruz. Evde güzel etkinlikler hazırlıyoruz çocuklarımız için. Önceki paylaştığımız etkinleri çocuklarınıza güvenle yaptırabilirsiniz. Gökkuşağı etkinlikleri okul öncesi çocuklarımız için keyif alacakları bir çalışma olacak. Parmak kaslarını geliştirecek. Daha büyük çocuklarımız için ise kağıttan fırıldak yapımı uygun bir etkinlik olacaktır. Yumurta kolisinden yapılan çalışmalarda büyük, küçük çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz etkinliklerden oluşan bir galeri. Gökkuşağı okul öncesi için keyifli etkinliğimize geçelim.

Gökkuşağı Sanat Etkinlikleri Okul Öncesi

Anaokulu gökkuşağı etkinliklerini sınıf içi etkinlikleri olarak da yapabilirsiniz. Gökkuşağı etkinlikleri okul öncesi için hazırladığımız kolay bir çalışma. Evde çok rahat bir şekilde istediğiniz hayvan ve meyve figürleri ile yapabilirsiniz. Elma, armut gibi meyvelerle de hazırlayabilirsiniz. Çocuklarınızın sevdiği hayvanlarla hazırlayabilirsiniz. Evde veya kırtasiyede rahatlıkla bulabileceğimiz malzemelerden oluşuyor.

  • Beyaz kağıt
  • Renkli kağıtlar
  • Makas

Çocuklarımız sevdiği renkleri seçerek etkinlikleri hazırlayabilirler. İlla gökkuşağı renkleri olmak zorunda değil. Beyaz kağıdımıza istediğimiz şekilde kesiyoruz. Balık olabilir, elma olabilir. Daha sonra ikiye katlayıp resimdeki gibi kesiyoruz. Renkli kağıtlarımızı şeritler halinde kesiyoruz.

Gökkuşağı Etkinlikleri Okul Öncesi 1

Gökkuşağı Etkinlikleri Okul Öncesi

Şimdi renkli şeritleri bir alttan bir üstten geçirerek dokuyalım. Çok sevimli oldu balığımız. Üzerini süsleyebilir, oynar göz yapıştırabiliriz.

Gökkuşağı Etkinlikleri Okul Öncesi 2

Şimdide benzer tarzda yapılmış çalışmalara bir göz atalım.

Gökkuşağı Etkinlikleri Okul Öncesi 3

Gökkuşağı Etkinlikleri Okul Öncesi 4

Gökkuşağı Etkinlikleri Okul Öncesi 5

Gökkuşağı Etkinlikleri Okul Öncesi 6

Gökkuşağı Etkinlikleri Okul Öncesi 7

Gökkuşağı Etkinlikleri Okul Öncesi 8

Kaynak : https://www.craftymorning.com/weaving-rainbow-fish-kids-craft/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler