Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Oyuncak Yapımı Anlatımlı

Çocuklarımız sıcakta evde dururken sıkılmasınlar diye onlar için güzel bir oyun daha hazırladık. Kolay oyuncak yapımı anlatımlı keyifli bir oyuncak. Havalar çok sıcak gidiyor. Hafta sonu Ankaraya yağmur yağacak diye söyleniyor. İnşallah yağar. Havalar biraz serinler. Çok sıcak 40 dereceyi geçiyor sıcaklık. Dışarı aşırı sıcaklardan dolayı etkilenmemek için çıkamıyoruz. Çocuklu aileler için dışarı çıkamamak biraz daha zor geçiyor. Çocuklar evde sıkılıyorlar. Bizde onlar evde sıkılmasınlar diye çok keyifli okul öncesi etkinlikleri hazırlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde sizlere bonibon deneyi nasıl yapılır paylaşmıştık. Bende kızımla bu deneyi yapmayı düşünüyorum. Çocuklarımız için geri dönüşüm ürünlerinden de çok güzel oyuncaklar yapabilirsiniz. Müzik aletleri yapabilirsiniz. Evde müzik aleti nasıl yapılır isimli yazılarımızı inceleyerek çocuklara keyifli müzik aletleri yapabilirsiniz. Eminim bu ses çıkaran müzik aletleri onlara daha çok keyif verecektir. Okul öncesi çocuklar ses çıkaran oyuncakları daha çok seviyorlar.

Evde Eğitici Oyuncak Yapımı

Kolay malzemelerle keyifli oyuncaklar yapabilirsiniz. Evinizde olan malzemelerle yapacağınız kolay bir oyuncak yapımı hazırladık. Her evde kağıt, boya kalemleri, ip vardır. Ve kartonu marketlerden, bakkallardan bulabilirsiniz.

Kolay Oyuncak Yapımı ve Malzemeleri 

  • İp
  • Karton
  • Makas
  • Tutkal
  • Boya Kalemleri
  • Daire bir obje

Yapılışı çok kolay. Kağıt ve karton üzerine aynı ölçülerde 4 daire çiziyoruz. Kağıttan daireleri istediğimiz desen ve şekillerde, renklerde boyuyoruz. Kağıtları kartonlar üzerine yapıştırıyoruz. Kartonları da birbirine yapıştırıyoruz. Tam orta merkezden 2 delik deliyoruz. Ve ipi bu deliklerden geçiriyoruz. Ve gönül rahatlığı ile oyuncaklarımızı örüyoruz.

Evde Oyuncak Yapımı Anlatımlı 12

Evde Oyuncak Yapımı Anlatımlı 11

Evde Oyuncak Yapımı Anlatımlı 6

Evde Oyuncak Yapımı Anlatımlı 1

Evde Oyuncak Yapımı Anlatımlı 8

Evde Oyuncak Yapımı Anlatımlı 2

Evde Oyuncak Yapımı Anlatımlı 10

Evde Oyuncak Yapımı Anlatımlı 4

Evde Oyuncak Yapımı Anlatımlı

Evde Oyuncak Yapımı Anlatımlı 7

Evde Oyuncak Yapımı Anlatımlı 3

Kaynak : http://www.makeandtakes.com/diy-paper-spinner#_a5y_p=4062523

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler