Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kartondan El Feneri Yapımı

Okul öncesi çocuklar için eğlenceli bir oyun hazırladık. Anneler, babalar çocukları için hazırlayabilirler ve çocukların oynamasını izleyebilirler. Okul öncesi etkinlikleri üzerine çok güzel oyunlar, çok güzel fikirler hazırlamıştık. Bugün deniz temalı oyun hazırladık. Kartondan el feneri yapımı aşamalarına geçmeden önce daha önce paylaştığımız su altı dünyasına ait etkinlikler hazırlamıştık. Şimdi onlara değinelim. Okul öncesi akvaryum yapımı çok güzel bir örnek. Işıklı akvaryum yapmıştık. Çocuklar çok sevecekler bu projeyi. Okul öncesi fener yapımı çocuklarınız için severek yapacağınız fikirlerden olacak. Çocuklarınızla birlikte hazırlayabilirsiniz. Boyama işini çocuklara bırakabilirsiniz. Yada akşamdan hazırlayıp onlara sürpriz yapabilirsiniz. Şönilden deniz kızı nasıl yapılır yine paylaştığımız diğer projelerden. Çocukların seveceği projelerden. Daha fazla okul öncesi etkinlik örnekleri için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Kartondan El Feneri Oyunu Nasıl Yapılır?

Asitat kağıdı, kilitli poşet, poşet dosya ile yapacağınız kolay ve çok keyifli bir etkinlik. Çocuklar denizi severler. Denizde yaşayan hayvanları severler. Pandemi yüzünden, covid 19, corona virüs sebebi ile dışarı çıkamıyoruz. Şu günlerde çıkıyoruz ama yine çok tedirginiz. Çocuklarımızda evde keyifli, kaliteli vakit geçirmek için evde sıkılmamaları için etkinlikler hazırlayabilirsiniz. Kartondan el feneri yapımı sizlere fikir verecek güzel bir etkinlik.

Balıklar, yengeçler, deniz anası, deniz atı, yosunlar, mercanlar… Tertemiz bir deniz. Masmavi. Asitat kağıdı üzerine deniz ve içinde yaşayan hayvanları çizelim. Renkli kalemlerle boyayalım. Altına siyah karton koyalım. Daha sonra beyaz kartonla feneri keselim ve oyunu oynamaya başlayalım.

Kartondan El Feneri Yapımı

Kartondan El Feneri Yapımı 5

Kartondan El Feneri Yapımı 1

Kartondan El Feneri Yapımı 4

Kartondan El Feneri Yapımı 3

Kartondan El Feneri Yapımı 2

Kartondan El Feneri Yapımı 6

Şimdi video ile deniz canlıları nasıl çizilir onu izleyelim. Daha sonra fenerimizin yapılışını videolu olarak izleyelim.

Kaynak : https://www.ronyestech.com/2020/09/underwater-flashlight-craft-for-kids.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler