Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Okul Öncesi Çiçek Yapımı

Okul öncesi etkinliklerinde bugün kartondan çiçek yapımı projesi ve örnekleri var. Bu modelleri çocuklarımızla birlikte yapabiliriz. Sınıf içi etkinlikleri olarak da yapılabilir. Okul öncesi çiçek yapımı için renkli fon kartonları, evalar, peçeteler, boncuklar, şönil teller kullanabilirsiniz. Kağıttan çiçek buketi yapımı örneklerini inceleyebilir ve yapabilirsiniz. Grafon kağıdı ile gül yapımı projesi de çok güzel bir proje. Çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz.

Okul Öncesi Kolay Çiçek Yapımı

İlk baharın ilk haftalarını yaşadığımız bu günler de herkesin içi kıpır kıpır. Güzel havaların tadını çıkaramasakta, bu günlerin geçeceği günleri hayal ederek günlerimizi geçiriyoruz. Evde boş boş durmak olmaz. Anneler Günü de gelmişken evde bir kaç basit malzeme ile kolayca yapabileceğiniz Okul Öncesi Çiçek Yapımı örneklerini paylaşmak isterim. Zamanımız bol, Annelerimize hediyelerini sonraki günlerde vereceğimize göre, çeşit çeşit çiçekler hazırlamak için yeterince zamanımız var.

Evde çiçek yapımı için bir çok şeyden faydalanabilirsiniz. Krapon kağıdından gül yapımı resimli olarak anlatacağımız gibi, yumurta kutusundan ve elişi kağıdından çiçek yapımını da paylaşacağız.

İster renkli kartonlardan yapın çiçeğinizi isterseniz boyayın. Ben tercihimi boyamadan yana kullanırdım. Renkleri, tonları ile birlikte kullanmak boyadığımız her neyse, ona başka bir hava kattığını düşünüyorum. Renkler de olsa bağlı kalmak pek işime gelmiyor. Kendi seçtiğim renklerde tasarım yapmak her zaman tercihimdir. Denemenizi tavsiye ederim. Alacağınız keyfi tahmin etmek zor, yapın ve görün.

Okul öncesi kolay çiçek yapımı esnasında çocuklarınız size değil, siz çocuklarınıza yardım edin. Kartondan çiçek yapımı etkinlikleri olsun, boyama ve yapıştırma işleri olsun, hepsinde çocuklarınız emeği sizinkinden fazla olsun.

Fotoğraflara bakarak evde okul öncesi çocuklarınız için çiçekler tasarlayabilirsiniz. Yapımı çok kolay olan çiçekleri tarif etmeme gerek yok sanırım.

Yazımızı, okul öncesi çocuklar için ve anneleri için yazmış gibi olduk. Ama paylaşımlarımızdan gençlerimizinde faydalanacağına eminim. Şimdi birkaç çiçek modellerini inceleyelim.

Son söz;

İnsanoğlunun ayakları altında ezilen, elleriyle her geçen gün yok olan doğa, her şeye rağmen bize ve sevdiklerimize hediyeler vermeye devam ediyor. Kağıttan, kokusuz, dokusuz soğuk çiçekler değil; bakmaya, koklamaya doyamadığımız çiçekler veriyor. Kıymetini bilelim.

Kaynak : https://onelittleproject.com/paper-hyacinth-flowers/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler