Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Filografi Çam Ağacı Örnekleri

İp sanatı nasıl yapılır daha önce bahsetmiştik. String art, filografi, ip sanatı, çivi sanatı gibi birçok isimle anılıyor. Çocuklarımızla birlikte yapacağımız yeni yıla özel çam ağacı çalışmaları hazırladık. Yeni yıl yaklaşırken evde etkinlik olarak çam ağaçları yapabiliriz. Filografi dışında yine evde yapabileceğimiz çam ağacı etkinliklerinden bahsetmiştik. Püskülle çam ağacı, boncuktan ağaç, amigurumi çam ağacı, penye ipten çam ağacı gibi. Çam kozalaklarını yada kuru ağaç dallarını da çam ağacı yapımında kullanabilirsiniz. Filografi çam ağacı örneklerini inceleyerek birçok tasarımı yapabilirsiniz.

Filografi Çam Ağacı Örnekleri 30

Daha önce yaptığımız filografi sanatına değinelim. Yaptığımız çalışmaları örnek gösterelim. İp sanatı şablonları arasında bal kabakları, kar taneleri, çiçekler, cam kavanozlar var. A4 kağıdına çıktı alarak üzerine tahta üzerine çiviler çakarak şablonu oluşturabilir daha sonra iple desen verebilirsiniz. Eğer ilk defa yapacak ve çalışma hakkında bir fikriniz yoksa dıy çivi işi pano yapımına göz atabilirsiniz. Güzel bir kar tanesinin adım adım yapılışını paylaşmıştık. Yine anneler günü, öğretmenler günü, sevgililer günü gibi özel günlerde ellerinizle yaptığınız kendin yap projelerinden hediyeler hazırlayabilirsiniz. Örneğin anneler günü hediyesi dıy projesi çivi ve iplerle yaptığımız örneklerden. Filografi örneklerinden çam ağaçları ile hazırlanmış modellere göz atalım.

String Art Modelleri

String art modellerinde bugün çeşitli renklerde iplerle hazırlanmış çam ağaçları hazırladık. Yeşil, beyaz, sarı, kahve gibi birçok renkle çam ağaçları yapabilirsiniz. En çok yeşil rengi kullanıyor çam ağaçlarını yeni yıla özel süslüyoruz. Boncuklar, pullar, küçük ziller, yıldız pullar kullanıyoruz. Düğmeler kullanıyoruz. Kısacası çok fazla masrafa girmeden elimizde olan malzemeleri değerlendirip çam ağaçları yapıyoruz.

İpleri çivilere aşağıdaki gibi sarıp farklı şekillerde çam ağaçları oluşturabilirsiniz.

Filografi Çam Ağacı Örnekleri 16

Filografi çam ağacı örnekleri için malzeme olarak ahşap tahtalar, küçük cam çivileri, ipler gerekecek. Daha sonra aşağıdaki gibi modelleri yapabiliriz. Işıklı çam ağaçları, çam ağaçlarından kar küresi en güzel modellerden biri olacak. Hatta gece lambası olarak da kullanabiliriz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler