Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Renkli Kartondan Yusufçuk Yapımı

Okul öncesi etkinliklere devam ediyoruz. Bu kez renkli kartondan yusufçuk yapımı var. Sınıf içi etkinlikler olarak da yapılabilecek şahane bir proje. Çocuklarımız çok keyif alacaklar. Yusufçuğun kalıbı da mevcut. Koronavirüs sebebi ile covid 19 sebebi ile evlerdeyiz. Çocuklarımız sıkılıyor. Annelerimiz çocuklarımıza güzel etkinlikler arıyorlar. Kızım biraz büyüdü. Daha farklı etkinliklere yöneldik. Ama bu tarz etkinlikleri yapmayı çok seviyor. Yaptıktan sonra güzel oyunlar oynuyor yaptıkları ile. Çocuklarımız için etkinlik hazırlarken birçok materyal kullanabiliriz. Karton tabaklar, bardaklar, pipetler, renkli kağıtlar, şönil telleri, ahşap çubuklar, yün ipler… Aklımıza gelecek birçok malzeme ile çocuklarımıza etkinlik hazırlayabiliriz. Ev yapımı oyuncaklar, anne yapımı oyuncaklar hazırlayabiliriz. Hatta birlikte yapabiliriz. Çocuklar ses çıkaran oyuncakları çok seviyorlar. Onlarla birlikte oyuncaklar yapabiliriz. Evde müzik aleti nasıl yapılır, hangi malzemelerden nasıl bir müzik aleti yapabiliriz örnekleri ile hazırlamıştık. Şimdi de renkli kartondan yusufçuk yapımını inceleyelim.

Renkli Kartondan Yusufçuk Nasıl Yapılır?

Kağıtlarla oynamak, boyamak, çizmek, kesmek çocuklara çok keyif verir. Katlayarak, keserek yapacakları güzel, eğlenceli bir çalışma hazırladık. Renkli kartondan yusufçuk yapımı. Hazırsanız hemen başlayalım.

  • yusufçuk kalıbı
  • Renkli A4 kağıtları
  • Beyaz A4
  • Kağıt pipet
  • Kağıt delik zımbası
  • Oynar göz
  • Tutkal
  • Makas

Kalıbımızı hazırlayarak işe başlıyoruz. Yazıcıdan çıktı aldıktan sonra aşağıdaki adımları takip ediyoruz. İsterseniz tamamen beyaz kağıda çıkarıp çocuklarınız boyayabilirler.

Renkli Kartondan Yusufçuk Yapımı

Renkli Kartondan Yusufçuk Yapımı 1

Renkli Kartondan Yusufçuk Yapımı 2

Sevimli bir yusufçuk oldu. Renkli kartondan yusufçuk yapımını tamamladık. Eminim çocuklarımız da çok sevecektir.

Renkli Kartondan Yusufçuk Yapımı 6

Renkli Kartondan Yusufçuk Yapımı 3

Renkli Kartondan Yusufçuk Yapımı 4

Renkli Kartondan Yusufçuk Yapımı 5

Kaynak : https://iheartcraftythings.com/dragonfly-craft-template.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler