Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Müzik Aleti Nasıl Yapılır?

Evde müzik aleti nasıl yapılır inceleyelim mi hep beraber. Çocuklarımız için çok güzel bir okul öncesi etkinlik önerisi daha hazırladık. Evde müzik aleti yapımı örnekleri paylaşıyoruz. Bu müzik aletlerini yaparken atık malzemeleri kullanıyoruz. Çok güzel bir geri dönüşüm projeleri. Bu müzik aletleri için konserve kutuları, pipetler, kartonlar, plastik tabaklar, plastik kaşıklar, plastik şişeler, plastik kapaklar, gazoz kapakları , balonlar, renkli – desenli bantlar, boncuklar daha neler neler kullanıyoruz. Çok güzel projeler var. Çocuklarınız için yapabilirsiniz. Okul dönüşü onlara süpriz hazırlayabilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte yaparak kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Daha önce çocuklarımız için evde konserve kutusundan davul yapımını göstermiştik. Konserve kutusu ve balon kullanmıştık. Yapılışı da üstelik çok kolay ve keyifli idi. Dondurma çubuklarından mızıka yapımını da göstermiştik. Şimdi görsellerde birçok farklı müzik aleti yapımı göreceksiniz. Evde marakas yapımı, zil yapımı , davullar, bateriler…

Şimdi sizlere evde yapılan müzik aletleri ile ilgili kısa bir video izlettirmek istiyorum. Çok keyifli bir video. Sizlerde evlerinizde yapabilirsiniz.

Şimdi ise sizlere evde gitar yapımı videosu hazırladık. Onu sunmak istiyoruz. Çocuklarınıza sizde yapabilirsiniz. Müzik aşkına katkı sağlayacağından hiç şüpheniz olmasın. Küçükten bir sanatçı yetiştirmek güzel bir vakit geçirme olacaktır sizler için de.

 

Evde Atık Malzemelerden Kolay Müzik Aleti Yapımı ve Örnekleri

Şimdi de birbirinden keyifli müzik aletleri yapımı görsellerini paylaşalım. Sizlerde çocuklarınız için yaptığınız müzik aletlerini bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu sayede yeni fikirler geliştirmemize de yardımcı olursunuz. Birlikten kuvvet doğar atasözü ile sizlerin de katkısını bekliyoruz.

Kaynak : https://tr.pinterest.com/pin/528891549968354975/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler