Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Okul Öncesi Kumbara Yapımı

Konserve kutularından, salça kutularından, peynir kutularından, süt şişelerinden, plastik şişelerden, cips kutularından, cam kavanozlardan… Her şeyden kumbara yapabiliriz. 2 farklı modelde kumbara yapımı hazırladık. Yine videolu anlatımla bir kumbara yapımı daha ekledik. Sonra neler yapabiliriz başka, kumbara modellerinden bir galeri hazırladık. Evimizde bulunan malzemelerle yapacağımız kumbaralardan oluşuyor. Çocuklarımızla birlikte yapabiliriz. Çocuklarımızın sevdiği figürlerden kumbaralar yapabiliriz. Paylaşacağımız proje çok güzel kendin yap projelerinden, okul öncesi etkinlik fikirlerinden, geri dönüşüm projelerinden. Kumbara yapmak kolay para biriktirmenin yollarından biri. Çocuklarımıza bu alışkanlığı kazandırmak için küçük yaşta kumbara yaparak bara biriktirmeden bahsedebiliriz. Hem harcamayı hem de para biriktirmeyi bu sayede öğrenmiş olurlar. Plastik şişelerle kumbara yapacağımız gibi çeşitli oyuncaklarda yapabiliriz. Mesela pet şişe ile çocuklara etkinlik önerilerimizi inceleyebilir birlikte çok güzel oyuncaklar yapabilirsiniz. Pet şişeleri akrilik boyalarla boyayabilirsiniz. Okul öncesi etkinlikleri ile ilgili daha çok paylaşımımız var. Hepsi bir tık uzağınızda. Şimdi detaylarıyla okul öncesi kumbara yapımını inceleyelim.

Kumbara Yapımı Evde

Çocuklarımız için 2 farklı modelde kumbara yapımı hazırladık. Cam kavanozları kullanarak yaptık kumbaraları. Okul öncesi kumbara etkinliği için birazdan paylaşacağımız fikirlere göre malzemeler seçerek yapabilirsiniz. Süslemek için akrilik boyalar, karton kağıtlar, evalar, pullar, boncuklar kullanabiliriz. Gazeteden kestiğimiz harflerle kavanozlar üzerine çocuklarımızın isimlerini yazabiliriz. Çocuklarımız kendi kumbaralarında para biriktirmiş olur. Bakalım kim daha çok para biriktirecek.  Sınıf içi etkinlikler olarak yapacağımız harika projeler var. Şimdi ilk olarak 1. kumbaranın yapılışına değinelim.

Okul Öncesi Kumbara Yapımı 47

Okul Öncesi Kumbara Yapımı 33

Okul Öncesi Kumbara Yapımı 30

Kavanozun üzerine dergilerden kestiğimiz resimleri yapıştırıyoruz. Çocuklarımızın resmini de yapıştırabiliriz. Kapağı delerek kumbara şekli verebiliriz. Şimdi 2. kumbaramızın yapılışına geçelim.

Okul Öncesi Kumbara Yapımı 34

Okul Öncesi Kumbara Yapımı 42

Okul Öncesi Kumbara Yapımı 44

Okul Öncesi Kumbara Yapımı 45

Okul Öncesi Kumbara Yapımı 43

Okul Öncesi Kumbara Yapımı 35

Çok güzel olmadı mı sizce de. Gelelim şimdi birbirinden güzel el yapımı kumbara modellerine.

Son olarak uçak şeklinde yaptığımız kumbaranın anlatımına geçelim.

 

Kaynak : https://www.craftsonsea.co.uk/diy-money-box/

https://playgroundparkbench.com/diy-piggy-bank/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler