Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Öğretmenler Günü Pano 24 Kasım Çalışmaları

Covit 19, corona virüs sebebi ile Mart ayından bu tarafa evdeyiz. Eğitime evden devam ediliyor. Çocuklar internet üzerinden derslere bağlanıp ders işliyorlar. Kızımda 1. sınıfın son zamanlarını ve 2. sınıfı internetten derslere katılarak tamamlıyor. Gerçekten çok zor bir süreç oldu. Öğretmenler, öğrenciler, veliler herkes çok yoruldu. Yıprandı bu süreçte. Birde salgın bir hastalık olması insanı daha çok etkiledi. Bu süreçte öğretmenlerimizin kıymetini daha iyi anladık.  Zaten biliyorduk ama şimdi daha iyi anladık.

Her sene 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz. Öğretmenlerimize sevgimizi belirten en güzel hediyeleri alıp kutluyoruz. Sınıflarımızı süslüyoruz. Okul panolarımızı süslüyoruz. Tam sevgimizi minnetimizi göstermez belki ama bir nebze olsun ifade eder. Öğretmenler günü pano 24 Kasım çalışmalarından çocuklarımızla birlikte yapabileceğimiz örnekler hazırladık. Okul öncesi etkinlikleri olarak küçük çocuklarla da birlikte yapabilirsiniz. 24 Kasım Öğretmenler Günü panosu ve resimleri için Atatürk’ün öğretmenlerimiz için söylediği sözlerle, fon kartonlarla, resimlerle, çiçeklerle süslemeler yapabilirsiniz.

Atatürk eğitime çok önem verirdi. “Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır. ” derdi. Gerçekten öyle. Çocuklarımızın yaşamını etkileyen geleceğimizin şekillenmesinde öğretmenlerin katkısı çok büyük. Öğretmenler çocuklarımıza sadece alfabe, matematik değil hayatı da öğretiyorlar. Hayallerini besliyorlar çocukların. Atatürk ” Unutmayın ki Cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir. ” derdi. O kadar öğretmenlerimize önem verirdi. Bir ülkenin yükselmesi, gelişmesi için eğitim çok önemli. Öğretmenlere sevgimizi bir günle sınırlandırmak doğru mu bilmiyorum ama onlara sevgimizi gösterecek okulda panolarımızı süsleyecek çalışmalara göz atalım.

24 Kasım Pano Süslemeleri

Konuşmaya Atatürk’ün değerli öğretmenlerimiz için 24 Kasım öğretmenler günü ile ilgili sözler ile başladık. Her biri çok değerli. Panolarımızı bu sözlerle süsleyebiliriz. Öğretmenler günü pano 24 Kasım çalışmaları hazırladık. Hazırladığımız sözlerin altına öğretmenlerimize sevgimizi gösterecek çalışmalar ile destekleyebiliriz. Okul öncesi veya 24 Kasım Öğretmenler günü programı lise çalışmaları olarak yapabiliriz. Çok güzel çalışmalar var. Eğitim sisteminin en önemli parçası, en değerli varlığı öğretmenlerimiz için en güzel çalışmaları yapabiliriz.

Son sözü yine Atatürk’ten alalım. Ve diyelim ki ” Bir topluluk, ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlar ki, toplumu gerçek bir ulus haline getirirler. ” diyelim. Ve tüm öğretmenlerimize minnetimizi, sevgimizi sunalım. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler