Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Anahtarlık Yapımı

Günlük hayatta bazı kullandığımız ürünler bittiğinde, işlevini tamamladığını düşünüp çöpe atıyoruz. Evet bir işlevi bitmiştir ama kullanım alanını değiştirirsek yeni bir işlev daha kazanmış olur. Hem de harika olur Tam da bu sebepten üyelerimizden Fatma BAYIN Tuvalet kağıt rulosunu çöpe atacağına, değerlendirip, bize de fikir olsun diye çok şirin minik şapka anahtarlık yapımı  yapmış. Ve yapım aşamasının hem videolu hem de resimli olarak hazırlamış. Çocuklarınızla da birlikte yapabileceğiniz bu proje inanın çok eğlenceli . Hatta yumurta yemeyen çocuklarınız bile yemeye başlayabilir.  Umarım beğenirsiniz. Yapım aşaması videosunu altta bulabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan daha önce de farklı paylaşımlarımız olmuştu. Tuvalet kağıdı rulolarını birçok çalışmada, okul öncesi etkinlik örneklerinde de kullanabilirsiniz. Örnek fikirler arıyorsanız çocuklarınızla birlikte hazırlayabileceğiniz özel gün ve davetlerde doğum günü süsü yapımı olarak yapabileceğiniz dıy tuvalet kağıdı rulosundan konfeti yapılışını inceleyebilirsiniz. Örgü severler tuvalet kağıdı rulosundan örgü kasnağı yapımı yapabilirler. Daha fazla tuvalet kağıdı rulosundan neler yapılabilir merak ediyorsanız önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

TUVALET KAĞIDI RULOSUNDAN MİNİK ŞAPKA ANAHTARLIK YAPIMI

Bu güzel tuvalet kağıdı rulosundan anahtarlık yapımı için gerekli malzemeler makas, tuvalet kağıdı rulosu, iplik gerekli. Malzemeleriniz hazırsa hemen yapılışına başlalayalım.

1.ADIM: Tuvalet kağıt rulosunu, istediğimiz kalınlıkla halka halka kesiyoruz. Videodaki ebat 1.2 cm dir

2.ADIM: Kestiğimiz halkalara takacağımız iplerimizi, istediğim ebattaki şapka derinliğine göre keserek hazırlıyoruz. Videoda şapka ipi uzunluğu 22 cm dir.

3.ADIM: Her bir ipliği ikiye katlayarak, katlanmış yerin ortasından ruloya geçiriyoruz. Bu işlemi dairesel olarak rulo tam kaplanana kadar yapıyoruz.

4. ADIM: kaplanmış rulonun tepesinde püskül gibi duran iplerin hepsini elimizle toplayıp, şapkanın bitiminden sonra ne kadar uzun kalmasını istiyorsak ordan başka bir iple bağlıyoruz. Ve anahtarlığı tamamlıyoruz.

Şimdi resimli olarak nasıl yapıldığını inceleyelim.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Anahtarlık Yapımı 1

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Anahtarlık Yapımı 2

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Anahtarlık Yapımı 3

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Anahtarlık Yapımı

Ve şimdi de tarifini videolu olarak izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler