Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Uçan Yumurta Deneyi Nasıl Yapılır?

Okul öncesi çocuklarımızla birlikte yumurta uçan paraşüt yapımı hazırladık. Eminim çok keyif alacaklar. Sadece okul öncesi çocuklarla birlikte değil her yaş çocukların yapacağı etkinliklerden. Uçan yumurta deneyi nasıl yapılır hem resimli olarak hem de videolu olarak hazırladık. Okul dönüşünde, tatil günlerinde hemen yapabilirsiniz. Okullarda sınıf içi etkinlikler olarak hep birlikte yapabilirsiniz. Bakalım kimin yumurtası kırılmadan inecek yere. Okul öncesi etkinlikleri kapsamında birkaç fikirden daha bahsedelim. Çocuklarımız çok eğlenecek. Pet şişelerle, balonlarla yaptığımız araba balon roket deneyi keyif alacakları etkinliklerden. Bir diğer deney önerimiz ise balon roket deneyi. Bizde kızımla okul öncesi çağda çok yapmıştık. Çok eğlenmişti. Hatta şimdi 3. sınıfta yine yapabiliriz diye düşünüyorum. Gelelim şimdi yine eğlenceli bir deneye. Hadi başlayalım paraşüt yapımıyla yumurtayı uçurmaya.

Kırılmayan Yumurta Deneyi

Uçan yumurta deneyi nasıl yapılır adım adım resimlerle hazırladık. Tabi bu deneyi yumurta yerine oyuncaklarla da yapabiliriz. Fikirlerini hemen hazırladık. Önce kırılmayan yumurta deneyinden bahsedeceğiz. Resimlerde plastik yumurtalarla yapılmış örneği göreceğiz. Ama videoda orjinal yumurta deneyini izleyeceğiz. Kağıt bardak, plastik bardak içine yumurtayı yerleştirerek yapacağız. Plastik yumurta için gerekli malzemelere göz atalım.

Uçan Yumurta Deneyi Nasıl Yapılır? 19

Şimdi paraşütün nasıl yapıldığını inceleyelim.

Uçan Yumurta Deneyi Nasıl Yapılır? 10

Uçan Yumurta Deneyi Nasıl Yapılır? 18

Uçan Yumurta Deneyi Nasıl Yapılır? 20

Uçan Yumurta Deneyi Nasıl Yapılır? 14

Şimdi orjinal uçan yumurta deneyinin nasıl yapıldığına göz atalım.

Yumurta ile yapıyoruz bu deneyi ama isterseniz çocuklarımızın oyuncaklarıyla da yapabiliriz. Oyuncaklarını uçurabilirler. Gelin yumurta yerine farklı şekillerde yapılmış fikirlere bir göz atalım.

Sıra geldi maskeden paraşüt nasıl yapılır onu izlemeye.

Kaynak : http://jdaniel4smom.com/2016/03/science-experiments-egg-parachutes.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler