Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parmak Örgü Süslemeler

Çocuklarınızla birlikte yapacağınız çok güzel bir proje. Onların parmaklarından, onların ellerinden çıkan çok güzel örgü modelleri. Parmak örgü süslemeleri birçok yerde kullanabilirsiniz. Örneklerini birazdan paylaşacağız. Parmak örgüsünün de birkaç farklı yapılış tekniği var. Burada çocukların yapabileceği bir teknikten bahsedeceğiz. Daha önce parmak örgü nasıl yapılır, parmak örgü paspas yapılışı, atkı yapılışı gibi örneklerin tariflerinden bahsettik. Parmak örgü boyunluk yapılışı yine çoçuklarınızla birlikte yapacağınız bir proje. Çocuklarınız kendilerine boyunluklar, atkılar örebilirler. Yine çocukların çok seveceği parmak örgü tavşan yapılışından bahsetmiştik. Çocukların çok seveceği bir proje. Kendilerine kendi elleri ile oyuncaklar yapabilirler. Örgü buzdolabı süsü olarak da kullanılabilecek bir örgü tavşan modeli. Biraz parmak örgü süslemelere değinelim. Nasıl yapıldığına değinelim.

Parmak Örgü Süslemeler Nasıl Yapılır?

Çocuklarımızın minik ellerinden çıkan parmak örgü süslemeler. Nasıl yapıldığına dair birkaç örnek video ve aynı teknikle yapılmış süslemeler. Kapı süsü örneklerinde veya hediye paketleme modellerinde kullanacağınız süslemeler de mevcut. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir proje. Bende hemen kızımla denemek istiyorum. Bakalım ortaya neler çıkacak.

Şimdi birkaç modelin nasıl yapıldığını anlatan kısa videolar izleyelim. Önce parmak örgüsü nasıl yapılır onu izleyelim.

Parmak örgüsünün nasıl yapıldığını izledikten sonra şimdi kalp, baykuş, sevimli yılan ve farenin nasıl yapıldığını izleyelim.

İki renkli olarak, tek renkli olarak çalışmalar yapabilirsiniz. Yukarıda videolu olarak nasıl yapıldığını gördük. Şimdi fotoğraflarla yapılmış örnekleri inceleyelim.

Kaynak : https://www.redtedart.com/finger-knitting-how-to/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler