Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Gösterişli Ajurlu Model Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden muhteşem bir model anlatımı hazırladık. Örgü kazak modelleri, etol şal modelleri, yazlık örgü modelleri, örgü yelekler, tişörtler örmek için kullanacağınız ajurlu örgü modellerinden bir model. Yabancı örgü modellerinden. Videoyu takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. İlk bakışta zor gibi görünse de adımları takip ettiğinizde kolay olacaktır. Eğer benim gibi dil bilmiyorsanız elleriniz takip ederek örebilirsiniz. Ben dil bilmediğim için o şekilde yapıyorum. Sonuçta örgü dili hep aynı. Şişle gösterişli ajurlu model yapılışı da aynı bildiğimiz örgü teknikleriyle örülüyor. Bu yüzden örerken çok fazla zorlanmayız.

Şişle Gösterişli Ajurlu Model Yapılışı 3

Delikli örgü modellerini, ajurlu örgü modellerini yazlık örgülerde çok kullanıyoruz. Çeyizlik örgülerde de şal yapımında, yelek yapımında kullanmayı tercih ediyoruz. Birazdan paylaşacağımız model yazlık örgülerde de kullanılacak zarif örneklerden. Değişik ajurlu modeller arıyorum farklı olsun diyorsanız ajurlu yaprak örgü modeli yapımına da bir göz atabilirsiniz. Örgü modelleri yapılışında çeşitli iplerle hırka, yelek, tunik, şapka için güzel ajur örgü modeli yapılışını öğrenelim.

Gösterişli Ajurlu Örgü Nasıl Örülür?

Tamamlandığında ortaya çok hoş bir model çıkıyor. Kazaklar, hırkalar, şallar gibi birçok modelin yapılışında kullanabiliriz. Hatta aynı örnekle örülmüş güzel bir kazağında nasıl durduğunu inceleyeceğiz. Kazağın orjinali Rag&Bone ye ait. Orjinal fiyatı ise 1.800 TL tabi biz kendimiz daha ucuza mal ederek örebiliriz. Orjinaline kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Aynı modelle güzel bir hırka da örülmüş. Hırka ise 2.275 TL. Şimdi örneğin duruşuna bakalım.

Şişle Gösterişli Ajurlu Model Yapılışı 4

Şişle Gösterişli Ajurlu Model Yapılışı 2

Şişle Gösterişli Ajurlu Model Yapılışı

Şişle Gösterişli Ajurlu Model Yapılışı 1

Örneğin şeması aşağıdaki gibidir.

Şişle Gösterişli Ajurlu Model Yapılışı 3

Şimdi hırkayla kazağın duruşuna bakalım.

Son olarak videoya geçelim ve örneğimizin örülüşünü öğrenelim.

kaynak : https://www.rag-bone.com/sale/womens/sweaters-sweatshirts/adrienne-cotton-crew-WAS23S006UK06.html?dwvar_WAS23S006UK06_color=103&quantity=1

https://www.rag-bone.com/sale/womens/sweaters-sweatshirts/adrienne-cotton-cardigan-WAS23S036UK36.html?

https://dzen.ru/a/ZC1buzRcrB-W0bWm?share_to=link

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler