Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Baklava Modeli

Şiş örgü örneklerinden çeşit çeşit baklava desenlerinin yapılışını öğrendik. Şimdi daha önce paylaştığımız modellerimiz arasına yeni bir model ekliyoruz. Bebek örgülerinde, yetişkin örgülerinde kullanabilirsiniz. Çok güzel erkek bebek örgü modelleri tasarlayabilirsiniz. Bebek hırkaları, bebek yelekleri, bebek şapkaları çok güzel durur. Hatta bu modeli iki renkli örgü modelleri olarak da örebilirsiniz. Baklava dilimlerinin iç kısmında renk değişikliği yapabilirsiniz. Baklava dilimleriyle farklı şiş örgü örneklerini de kullanabilirsiniz. Bu modeli yakadan başlama örgü modeli olarak tasarladığınızda üst kısımda sadece haraşo örgü modelini alt kısımda ise şişle baklava modelini kullanabilirsiniz. Yakadan başlama hırka örneği, yakadan başlama yelek örneği çok şık durur. Hatta bebek battaniyesi modeli örüp el nakışı süslemeleriyle tamamlayabilirsiniz.

Biraz baklava modellerine değinelim. Yine hırkalarda, kazaklarda, atkılarda kullanacağınız bir modelin yapılışını paylaşalım. Detaylara pirinçli baklava örgü modeli yapımından ulaşabilirsiniz. Bu modelle kazaklarda muhteşem duruyor. Burgulu baklava örgü modeli yapılışı sizin ellerinizden oluşacak tasarımlar için çok hoş bir örnek. Son olarak ise baklava örneği örgü boyunluk yapılışından bahsedelim. Sadece boyunlukta değil birçok örgünüzde kullanabilirsiniz deyip hemen şişle baklava modeli anlatımına geçelim.

Şişle Baklava Modeli Nasıl Örülür?

Rengiyle modeliyle çok güzel duran bir örnek. Baklava dilimleri içinde haraşo örgü örneğini kullanıyoruz. Baklava dilimleri ise ilmek değişikliği yapılarak örülüyor. Haraşoyu ise ister hep ters örerek ister hep düz örerek yapabilirsiniz. Size nasıl kolay geliyorsa, gözünüze nasıl güzel görünüyorsa. Ben hep düz yaparak örenlerdenim.

Şişle Baklava Modeli

Şişle baklava örneği tamamlandığında yukarıdaki gibi çok güzel duracak. Eğer nasıl yapıldığını, nasıl örüldüğünü merak ediyorsanız hemen videoya geçip baklava modeli nasıl örülür öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler