Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgüde İlmek Hesaplama Nasıl Yapılır?

Örgü modelleri ve yapılışlarında çok karşılaştığımız sorulardan biri. 6 yaş için kaç ilmek başlamalıyım. 3 yaş için, yeni doğan için ilmek sayım kaç olmalı. 40 beden için 44 beden için kaç ilmek başlamalıyım sorusu. Biz en güzel örgü modelleri ve yapılışlarını sizlerle paylaşıyoruz. İlmek hesabı ise biraz sizlere kalıyor. Neden derseniz çünkü hepimizin örgü şekli, ilmek alma şekli, el gevşekliği – sıkılığı farklı oluyor. Farklı ipler kullanıyoruz. Aynı bedende olsak bile vücut şekli farklı oluyor. Bebeklerin, çocukların bedenleri, boyları, kiloları aynı olmuyor. O yüzden ilmek hesabını kendimiz yapıyoruz. Bu yüzden örgüde ilmek hesaplama nasıl yapılır anlatan güzel bir video hazırladık. Bundan sonra ne örersek örelim ilmekleri hesaplamak daha kolay olacak.

Örgüde İlmek Hesaplama Nasıl Yapılır? 1

Mimuu.com üzerinde paylaştığımız tüm şiş örgü örneklerinin örgü hırkalar, bebek örgüleri, örgü yelekler, erkek örgü modelleri gibi modellere çevirdiğinizde ilmekleri daha kolay hesaplayacaksınız. Eğer kendinize, eşinize veya çocuklarınıza örgü bereörgü şapka örmek istiyorsanız ilmek hesabını ise çocuk şapka ölçüsü nasıl alınır içeriğimizde detaylarıyla bulabilirsiniz. Yetişkinler içinde aynı tekniği kullanabilirsiniz.

İlmek Nasıl Hesaplanır?

Kullandığımız iplerin kalınlıkları, şiş ölçüleri farklı oluyor. İlmek geçişlerimiz bile farklı. Bunlar ilmek sayısına etki ediyor mu dediğinizi duyar gibiyim. Evet etkili oluyor. O yüzden cm olarak ilmek hesabı yapmak daha doğru oluyor. Bugün bu videoda örgü örerken işimizi kolaylaştıracak bir fikri paylaştık. Örgüde ilmek hesaplama nasıl yapılır adım adım izleyerek öğreneceğiz.

Örgüde İlmek Hesaplama Nasıl Yapılır?

Bedenime göre kaç ilmek atmalıyım, bebek örgülerini kaç ilmekle başlamalıyım, kaç ilmek kaç cm diyorsanız buyurun videoya iyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler