Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Jile Elbiseler

Örgü elbise modellerinden sizlere örmesi kolay bir model hazırladık. Bebek örgü elbise modelleri ve yapılışları için bebe yünleri, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Yaza uygun örgü jile elbiseler için ketenli ipler, pamuklu ipler uygun olacaktır. Örgü elbise yapılışı için harika renkte ipler var. Cıvıl cıvıl. Örgü elbise yapılışı tığ işi ile yapılmış kolay ve şık bir örnek. Hemen tarifine geçelim.

Bebek Elbisesi Nasıl Örülür?

Örgü jile elbiseler için 2 adet koton ip, 1 adet düğme, 3,5 mm tığ yeterli olacaktır. Modelde verilen ölçüler 6 – 9 aylık bebek için uygun.

Örgü Jile Elbiseler

İlk olarak robadan başlıyoruz. 76 zincir çekelim artı olarak 4 zincir ekleyip 5 zincir içine batalım ve ikili trabzan yapalım. Toplamda 10 trabzan yapalım. Arka beden için bir tane ilik yeri yapıyoruz. 2 zincir çekelim ve köşe oluşturup 18 trabzan yapalım. Tekrar 2 zincir çekip köşe oluşturup 20 trabzan yapalım. Yine 2 zincir çekelim köşe oluşturup 18 tarzan yapalım. 2 zincir ve köşe oluşumunu yapalım. Kalan zincirlere 10 tane trabzan yapalım. Roba kısmını hazırlamış olduk. 3 zincir çekip trabzanlar aynı örülüp köşelerin içlerine 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan yapıp arttırma yapıyoruz. Robayı 6 sıra örelim 7 sıra da  iki kolları birleşimini yapalım. 4 zincir çekip dibine batıp trabzan yapalım. Tekrar 4 zincir çekelim başını almadan 4 zincire batıp birleştirelim 4 zincir çekelim 4 zincir içine 3 trabzan yapalım. İlk sırayı  bu şekilde tamamlayalım. 4 zincirle bir üst sıraya geçiyoruz dibine 1 trabzan 1 zincir diğer zincir çift trabzan 1 zincir çift trabzan yapıyoruz. Diğer motife geçerken 1 zincir çekiyoruz. Trabzan tepelerine çift trabzan yapıyoruz. Trabzanları yaparken 1 zincir çekelim. Örneğimizin ikinci sırasını da böyle yapalım. 1. sıradan tekrar örneğimizi kurarak 2 sıra da bitirelim. Örneği 12 motif olana kadar örelim. Robadan örneğe kadar ki olan cm 28 dir. Örneğin cm 22 dir.

Örgü Jile Elbiseler 2

Örgü Jile Elbiseler 1

https://www.youtube.com/watch?v=HB6TKVM6nws&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3MjfazDAKSb3de2QkIuO03YezVms-tTvYtJ49BTy_ADd5fcNTV22Sg3AI

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler