Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üstü Örgü Altı Kumaş Elbise Anlatımlı

Her yaşa uyarlanarak öreceğimiz örgü elbise modellerinden yepyeni bir tarif hazırladık. Üstü örgü altı kumaş elbise anlatımlı olarak hazırladık. Örgü roba modellerinin yine altını örgü ile devam ederek örgü elbiseler yapabilirsiniz. Yada keten kumaşlar, tül kumaşlar, pamuklu kumaşlarla tamamlayarak şahane elbiseler örebilirsiniz. Hem parça kumaşları hem de parça ipleri değerlendirebileceğimiz çok hoş bir elbise olacak. Üstü örgü altı kumaş elbiseler örerken yine aynı kumaşlarla ve aynı iplerle örgü bebek patik modelleri, örgü saç bandı modelleriyle çok şık takımlar örebilirsiniz. Ördüğümüz elbiselerin etek uçlarına yine aynı desenle kenar oyası modelleri örebiliriz. Tıpkı az sonra paylaşacağımız modelde olduğu gibi. Şimdi yeni örneğe geçmeden önce daha önce ördüğümüz kumaş karışımlı örgülerimize değinelim.

Üstü örgü altı kumaş elbise modelleri için tığ işi örnekler, şiş örgü örnekleri, motifli modeller kullanabiliriz. Yazlık olarak öreceksek eğer yaza uygun ipler seçmeliyiz. Kumaşla örgü kız çocuk elbise modelleri yapılışı düz tığ işi örneklerle yaptığımız tariflerden. Üst kısmı örgü ördüğümüzde alt kısma pantolon da dikebiliriz. Güzel bir tarife ise kumaşla örgü tulum yapılışından ulaşabilirsiniz. Üst roba kısmını ise şiş örgü ile yapmıştık. Üstü örgü altı kumaş elbiseleri yetişkinler içinde örebilirsiniz. Önceki içeriklerimizden tariflere ulaşabilirsiniz. Şimdi üstü örü altı kumaş elbise anlatımlı modele geçelim.

Üstü Örgü Altı Kumaş Elbise Yapılışı

Yazlık örgülerde pamuklu ipler, merserize ipler kullanıyoruz. Keten ipler kullanıyoruz. Kumaş olarak ise keten kumaşlar, pamuklu kumaşlar seçiyoruz. Böylece sağlıklı ipler ve kumaşlarla elbiseyi giyecek kişilerin zarar görmesine, terlemesine engel oluyoruz. Üstü örgü altı kumaş elbise anlatımlı olarak videoda yer alıyor. Hem tığ işi roba modellerini örüyoruz hem de altına kumaş ekliyoruz.

Üstü Örgü Altı Kumaş Elbise Anlatımlı 4

Üstü Örgü Altı Kumaş Elbise Anlatımlı 5

Üstü Örgü Altı Kumaş Elbise Anlatımlı 3

Üstü Örgü Altı Kumaş Elbise Anlatımlı 1

Üstü Örgü Altı Kumaş Elbise Anlatımlı 2

Üstü Örgü Altı Kumaş Elbise Anlatımlı

Elbisemizin duruşunu inceledik. Şimdi örme zamanı. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Üstü Örgü Altı Kumaş Elbise Anlatımlı”
  1. Sema Kök dedi ki:

    Torunuma yapıcam,çok güzel bir model

    1. Melek dedi ki:

      Şimdiden ellerinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler