Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Püskül Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Örgüye başlarken yapacağınız çok güzel bir teknik. Nasıl yapıldığını resimli olarak sizlerle paylaşacağız. Sizde şiş örgü modellerinizde uygulayabilirsiniz. Bir nevi çim örgü modeli yapılışı diyebiliriz. Çim örgü yapılışını sizlere daha önce çim örgü banyo paspası yapılışında anlatmıştık. Benzer bir teknik. Sonradan değil örgünün başlangıcında yapıyoruz. Yine benzer bir teknik olan şiş örgü kurtçuk modeli yapılışını anlatmıştık. Örgülerinizde kullanacağınız çok güzel bir model. Yine birçok örgünüzde kullanacağınız şiş örgü popcorn kenar yapılışını da unutmayalım. Şiş örgü popcorn kenar oyası nasıl yapılır daha önce detaylı bir şekilde göstermiştik. Şimdi değişik bir kenar oyası yapılışını daha göstereceğiz.

Şişle Püskül Yapımı

Önce sizlere örgüye başlama videosunu vermek istiyorum. Bu tekniğe başlamadan önce örgüye nasıl başlanır bilmek gerekiyor. Kolay bir teknik. İlk defa örgü örecek arkadaşlarda rahatlıkla yapabilirler.

Şimdi modelin nasıl yapıldığına geçelim. Şişe ilmek atarken sağ şişe aldığımız ilmeğin boyunu uzatıyoruz. İlmeğin ( saçağın, püskülün ) boyutlarını istediğiniz gibi uzatabilirsiniz. Uzattağımız ilmeği sağ avuç içinize alın ve sıkıca tutun. Aynı işlemi bir sonraki ilmekte de tekrar edin.

Tüm yapılması gereken işlem bu kadar. Arka sırada örgünüzü normal şekilde örün. Kaç ilmek atmak istiyorsanız şişe o sayıda bu tekniği kullanarak saçaklı bir kenar oyası yapabilirsiniz. Şimdi nasıl yapıldığını resimli olarak görelim.

Püskül Örgü Modeli Nasıl Yapılır? 1

Püskül Örgü Modeli Nasıl Yapılır? 4

Püskül Örgü Modeli Nasıl Yapılır? 3

Püskül Örgü Modeli Nasıl Yapılır? 2

Püskül Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Püskül Örgü Modeli Nasıl Yapılır? 6

Her örgünüzde kullanabilirsiniz. Kolay ve güzel bir yöntem.

Püskül Örgü Modeli Nasıl Yapılır? 5

Kaynak : http://domihobby.ru/392-nabornyy-kray-s-bahromoy.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler