Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Sıra Başında İlmek Artırma Nasıl Yapılır?

Sonbaharın gelmesi ile örgü sezonu açılmış bulunmakta. Örgü sever herkes yaz ayına göre daha sık örgü örmeye başladı. Sizlere bugün güzel bir teknik ile ilgili bilgi vereceğiz. Şiş örgüde ilmek artırma tekniklerinden bir tanesi. Ben bu tekniği yeni gördüm . Aranızda daha önceden bilen varmı bilmiyorum.  Artık örgü modellerinde bu güzel tekniği uygulayarak daha örgülerinizi daha kolaylaştırabilirsiniz. Şiş örgü terimlerini yeni başlayanlar için daha önce açıklamaya çalışmıştık. Bugün örgüde ilmek artırmayı göstereceğiz. Artırmaları yaptınız. Örmeye başladınız ve istediğiniz boyuta neredeyse geldi ve bir ilmek kaçırdınız. Örgünüz söküldü . Üzülmeyin. Örgüde kaçan ilmekler nasıl düzeltilir daha önce sizlerle paylaşmıştık. Bu bilgiler ışığında gönül rahatlığı ile örgünüzü örebilirsiniz.

Şiş Örgüde İlmek Artırma Nasıl Yapılır?

Bu işlemi örgünün kenar kısmından yapıyoruz. Baş kısımlarda artırma yapmanız gerekiyorsa bu işlemi yapabilirsiniz. Nasıl mı yapıyoruz.

Sıra başındaki ilk ilmeği düz olarak örüyoruz. Sağ şişten çıkartmayıp sol şişe takıyoruz. Tekrar sol şişteki ilk ilmeği örüyoruz. Sağ şişten çıkartmadan sol şişe ilmeği tekrar takıyoruz. Bu şekilde istediğimiz sayıya ulaşana kadar artırma yapıyoruz.

Yukarıda kısaca işlemin nasıl yapıldığını anlattık. Çok kolay bir yöntem. Örgülerinizde kullanabilirsiniz. Şimdi videosunu izleyelim. Çok basit olduğunu göreceksiniz.

Şiş Örgüde İlmek Artırma Yapılışı Video

Benzer İçerikler
One thought on “Videolu, Sıra Başında İlmek Artırma Nasıl Yapılır?”
  1. aYsUnkEsKiN dedi ki:

    COkgUzElmOdElLeR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler