Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Kolay Yatak Şalı Yapılışı

Örgü modelleri ve yapılışlarından kolay ve çok şık duran örgü yatak şalı yapılışı hazırladık. Aynı modeli örgü paspas modelleri, örgü runner modelleri, örgü amerikan servis modellerinde kullanabilirsiniz. Yada salaş örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü yelekler, örgü hırkalar da aynı örnekle örülebilir. Tığ işi örneklerle, şiş örgü örnekleriyle, makrome modelleriyle çok güzel yatak şalları hazırladık. Tığla kolay yatak şalı yapılışı detaylarına geçmeden önce geçtiğimiz günlerde yaptığımız modellere bir göz atalım.

Örgü modellerinde makrome ipleriyle veya penye iplerle de şallar, yatak runnerleri örebilirsiniz. Mesela penye iple örülen yine makrome ipleri de kullanabileceğimiz makrome yatak şalı nasıl yapılır inceleyebilirsiniz. Örgü ipleriyle, tığ işi motif modellerini de birleştirerek şallar örebilirsiniz. En güzel örneklerinden biri ise örgü yatak şalı yapımını inceleyebilir keyifle örebilirsiniz. Gelelim şimdi yeni bir modelin tığla kolay yatak şalı yapılışını öğrenmeye.

Tığla Yatak Şalı Nasıl Örülür?

Yatak şalı, yatak runneri olarak isimlendirilen son zamanlarda yatak odası dekorasyonunda yatak şalları kullanılmaya başlandı. Çok şık duruyor. El örgü modelleriyle, dev yün örgülerle, makromelerle en güzel örgüleri örüyoruz. Kısa olarak ördüğümüz için yatak örtüsü olarak değil şal olarak kullanıyoruz.

Pamuklu makrome iplik kullanılmış. 10 mm ölçülerinde tığ ile örülüyor.  Genişliği yaklaşık 50 – 55 cm civarında. Genişliğini istediğiniz boyutlarda yapabilirsiniz. Uzunluğunu da yine yataklarınıza uyacak şekilde örebilirsiniz. Zincir sayılarını ise 2 ve katları +3 zincir çekerek başlıyoruz.

Tığla Kolay Yatak Şalı Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. Kolay ve şık. O halde videoya geçelim ve tığla kolay yatak şalı yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler