Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yatak Şalı Yapımı

Örmesi kolay muhteşem bir modelin yapılışını daha hazırladık. Örgü yatak şalı yapımı. İsterseniz örgüyü yatak boyu ölçülerinize göre ayarlayarak örgü yatak örtüsü modelleri olarak da tamamlayabilirsiniz. Örgü battaniye modelleri olarak kullanabilirsiniz. Muhteşem bir model. Kolay ama gösterişli. Örülmeye değer. Tığ işi örgü biliyorsanız , örgüye yeni başladıysanız örgü yatak şalı yapımını da örmeye başlayabilirsiniz. Mesela biraz daha önce ördüğümüz yatak örtülerinden bahsedelim. Hazır mısınız? O halde hemen 2. paragrafa geçin.

Ayçiçeği popcorn yatak örtüsü yapılışı çok zarif bir örnek. Dantel ipleriyle veya farklı iplerle yatak örtüsü olarak örüp kullanabilirsiniz. Örgü yatak örtüsü yapılışı yine battaniye modelleri olarak kullanacağımız muhteşem bir model. Şiş örgü örnekleriyle örülmüş yünlü iplerle, akrilik iplerle öreceğiniz modellerden. Örgü battaniye yatak örtüsü dantel ipleriyle öreceğiniz dantel örneklerinden. Dantel yatak örtüsü nasıl yapılır ayrıntılarıyla öğrenelim.

Örgü Yatak Şalı Nasıl Örülür?

Üçgen motiflerle V trabzanlarla yapılmış duruşu çok güzel bir modelin anlatımını hazırladık. Yatak şalı olarak tamamladığımız modellerden. İstersek tamamlayabilir yatak örtüsü olarak da kullanabiliriz. Üçgen motiflerin yapılışı ile örgü yatak şalı yapımına başlayalım. Yatak şalının ölçüleri 150 x 240 cm civarı.

Örgü Yatak Şalı Yapımı 5

Üçgen motifleri tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. Sihirli halka ile başlıyoruz. 1 zincir çekiyoruz ve ardından 5 sık iğne yapıyoruz. 2. turda yuvaya 3 zincir çekerek başlıyoruz. 4 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip tekrar 5 trabzan yapıyoruz. Bu işlemi 1 kez daha tekrar ediyoruz. Toplamda 3 yuva olacak.

Diğer tura geçtiğimizde ise 3 incir çekiyoruz. Yuvalara 3 trabzan, 3 zincir, 3 trabzan yapıyoruz. Bir önceki turda yaptığımız trabzanlar üzerine 5 trabzan yapıyoruz. Böylece motif tamamlanıyor. Tıpkı aşağıdaki gibi görünecek.

Örgü Yatak Şalı Yapımı 8

Sonra V trabzanlı kısma geçiyoruz. Şemamıza göz atalım.

Örgü Yatak Şalı Yapımı

Örgü Yatak Şalı Yapımı 2

Son olarak ise örgü yatak şalını tamamladığımızda nasıl göründüğüne bakalım. Çok güzel görünüyor.

Örgü Yatak Şalı Yapımı 1

Örgü Yatak Şalı Yapımı 3

Örgü Yatak Şalı Yapımı 7

Örgü Yatak Şalı Yapımı 6

Örgü Yatak Şalı Yapımı 4

Kaynak : https://blog.lanasrubi.com/manta-mantilda/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler