Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Battaniye Kenar Oyası Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerinde veya farklı kumaşlar, örgü modelleri üzerinde kullanacağımız kenar oyası modelleri yapılışından bir örnek hazırladık. Kolay battaniye kenar oyası yapılışı. Trabzanlarla yapılmış kenar oyalarını bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Motifli battaniye modelleri, düz battaniye modelleri fark etmez. Hepsine yapabilirsiniz. Sofra bezi kenar oyaları, şal kenar oyaları, muslin battaniye kenar oyaları yada lif modellerinde kenar oyası olarak da yapabilirsiniz. Uygundur.

Battaniyeleri ördükten sonra battaniye kenar süslemede oldukça önemli. Battaniyemizi tamamlayan kenar oyaları ile son dokunuşları yapıyoruz. Kenar oyası tığ işi örneği 3 boyutlu örgü modellerinden. Liflere uyarlanmış halini görmüşsünüzdür. Bu modeli düz olan battaniyelere uygulayabilirsiniz. Özellikle düz ve sade modellerde biraz daha ağır kenar oyalarını kullanabilirsiniz. Tığ kenar oyası yapılışı ise yıldız tekniği ile yapılan güzel örneklerden. Kolay ve gösterişli. Kolay battaniye kenar oyası yapılışı da öyle. Kolay ve şık. O halde hemen yapılışına geçelim.

Tığla Kenar Oyası Nasıl Örülür?

Tığla birçok yerde kullanacağımız kenar oyası yapılışı hazırladık. Sadece battaniyelerin kenarlarında değil örgü kazaklarda, yeleklerde, şallarda, şapkalarda, çantalarda veya boyunluk gibi birçok örgüde kullanabileceğiniz kenar örneğinden. Bu modeli çok kolay bir şekilde örebilirsiniz.

Kolay Battaniye Kenar Oyası Yapılışı

Kenar oyası yukarıdaki gibi çok güzel duruyor. O halde hemen anlatıma geçelim. Kolay battaniye kenar oyası yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler