Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kenar Oyası Tığ İşi

Kenar süslemelerinde kullanacağımız muhteşem bir tarif hazırladık. Kenar oyası tığ işi örneğini birçok yerde kullanabilirsiniz. Mesela lif modellerini süslemek için bebek battaniyelerini süslemek için kullanabilirsiniz. Müslin bebek bezi tığlama, pazen bebek battaniyesi tığlamada kullanabilirsiniz. Laleli çok hoş bir örnek. Farklı iplerle tığ oyası örneklerinde kullanabilirsiniz. Kenar oyalarını şal modellerinin kenarında da kullanabilirsiniz. Tığ işi şal modelleri, şiş örgü şal modelleri fark etmez. Bebek örgülerinde kullanabilirsiniz. Mesela kenar oyalı şal modelleri yapmıştık. Nasıl bir model örebilirsiniz, yapabilirsiniz modeli inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Dümdüz bir şala kenar oyası ekleyerek hareketlendirebilirsiniz. Tığ işi kenar oyaları anlatımlı modeller arasında tığ işi ponpon kenar yapılışı da çok seviliyor. Az önce saydığımız tüm fikirlerde ponpon kenarı da kullanabilirsiniz. Kenar oyası tığ işi örneği laleli çok hoş bir örnek. Yapılışına geçelim.

Kenar Oyası Kenar Tığlama Örneği

Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde yapacağımız çok güzel bir model. 3 boyutlu örgülerden diyebiliriz. Modeli örgü duvar süsü modellerinde bile kullanabiliriz. Oyada kenar kısımda bulunan kahverengi kısmı iptal ederek direk battaniyeler, kumaşlar üzerine de yapabilirsiniz. Kahverengi kısmı ördüğünüzde kumaşlara dikerek birleştirebilirsiniz.

Kenar Oyası Tığ İşi

Kolye olarak bile çok güzel durmazmı sizce de. Muhteşem görünüyor. Hadi şimdi kenar oyası tığ işi örneğini videolu olarak izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler