Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kenar Oyalı Şal Örneği

Polar şal, yün şallar kenarına beğendiğiniz bir tığ oyası ile kenar oyalı şal örneği yapabilirsiniz. Örgü aplike modelleri, kenar oyası modelleri ile çok güzel şallar yapabilirsiniz. Hazır bir şal üzerine yaptığınız küçük dokunuşlarla şallar, pançolar yapabilirsiniz. Yün bir şal üzerine kenar oyası ile güzel bir modelin yapılışını hazırladık. Tavus kuşu deseni ile güzel bir şal. Kenar oyasının yapılışı şuan için yok. Siz bu modelden yola çıkarak kendinize çok beğendiğiniz desenlerde şallar yapabilirsiniz. Daha önce şiş örgü boyunluk modeli yapılışı hazırlamıştık. Şiş ile ördüğümüz düz bir örgü boyunluk modeli vardı. Kenarına tığ kenar oyası örmüştük. Şahane olmuştu. Birazdan paylaşacağımız model de kenar oyalı bir örnek. Tavus kuşu battaniyede aplike olarak motif örmüştük. Tavus kuşu aplike bebek battaniyesi yapılışında kullandığımız motifi kullanabilirsiniz süslemek için. Kumaşın üzerine motifleri dikebilirsiniz. Kenarı oyası ile tamamlayabilirsiniz. Daha önce paylaştığımız örgü ile şal süsleme nasıl yapılır motiflerle hazırladığımız bir örnek vardı. Yine fikir edinebilir örgülerinizde kullanabilirsiniz. Kenar oyalı şal örneğinin detaylarına geçiyoruz.

Kenar Oyalı Şal Modeli

Tarifi olmayan ama birçok şekilde uyarlamalar yaparak örebileceğimiz bir şal. Daha önceki içeriklerimizde birçok kez kenar oyası paylaşmıştık. Şemalı veya anlatımlı olarak. Beğendiğiniz modeli yün şallarınız kenarına yapabilirsiniz. Dantel ipleri, pamuklu ipler, keten, yün, akrilik gibi birçok iple örebilirsiniz.

Kenar Oyalı Şal Örneği 5

Beyaz ve lacivert renklerde örülmüş 2 örneği göreceğiz. Tavus kuşları da aynı şekilde 2 renkli. Orjinal renklerde veya farklı birçok renk düzeninde örebilirsiniz. Sadece kumaşlar üzerine değil örgüler kenarına da yapabilirsiniz. Düz bir şiş ile veya tığ ile şal örüp kenarına oya yapabilirsiniz. Kenar oyalı şal örneği bitmiş halini yakından inceleyelim.

    Kenar Oyalı Şal Örneği

Kenar Oyalı Şal Örneği 4

Kenar Oyalı Şal Örneği 3

Kenar Oyalı Şal Örneği 7

Kenar Oyalı Şal Örneği 6

Kenar Oyalı Şal Örneği 1

Kenar Oyalı Şal Örneği 2 Kenar Oyalı Şal Örneği 8

Kaynak : https://item.jd.com/10023631638628.html#

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler