Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı

Ördüğünüz herhangi bir örgü üzerinde kullanabileceğiniz örgü aplike tavus kuşu yapımı. Örgü bere süslemelerinde, örgü bebek battaniyesi süslemelerinde, örgü hırka süslemelerinde, örgü küpe yapılışında kullanabilirsiniz. Çok şık örgü takılar yapabilirsiniz. Kırlent modelleri , örgü koltuk şalları yapabilirsiniz. Ördüğünüz düz bir bebek battaniyesine anlatacağımız tavus kuşu kanadını yaparak aplike edebilir ve süsleyebilirsiniz. Sizlere anlattığımız model de tam bu şekilde.

Örgü Aplike Tavus Kuşu Nasıl Yapılır ?

Örmek istediğiniz 4 renk iple yapıyoruz. Mor, mavi, sarı ve yeşil iplik tercih edebilirsiniz. Ve ipinize uygun tığ kullanabilirsiniz.

1.tur : Mor renkli iplikle sihirli halka yapalım ( 4 zincir çekip halka da oluşturabilirsiniz. ) . 3 zincir çekelim ve yanına 8 trabzan yapalım. Toplam 9 trabzan olacak.

2.tur : 3 zincir çekelim. İpimizi sabitleyelim 3 sık iğne yapalım. Son sık iğnenin yanına aynı yere 1 tekli trabzan yapalım. Yanındaki ilmeğe aynı yere 1 tekli trabzan, 1 trabzan yapalım. Yanındaki ilmeğe 2 trabzan yapalım. Onun yanındaki ilmeğe 1 trabzan yapalım. Aynı yere tığa iki kez ip dolayıp 3lü trabzan yapalım. Şimdi yanındaki ilmeğe aynı yere 3 3lü trabzan yapalım. Az önce yaptığımız işlemi tersi olarak örmeye devam edelim.

3.tur : Diğer rengimize geçelim. İpi sabitleyelim. 3 sık iğne yapalım. Son sık iğnenin yanına aynı yere 1 sık iğne daha yapalım. Yanından devam ederek 3 sık iğne daha yapalım. Yaptığımız son sık iğnenin yanına 1 sık iğne daha yapalım. Sıra sonuna kadar 2 ör bir arttır olarak örmeye devam edelim.

Aynı tekniklerle örerek tur sayılarını arttırabilirsiniz. 3 tur, 4 tur , 5 tur istediğiniz büyüklükte örebilirsiniz. Örgülerinize çok yakışacak.

Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı

Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Tavus Kuşu Bebek Battaniyesi Video

Diğer Resimli Örgü Örnekleri

Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 4 Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 5 Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 6 Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 7 Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 8 Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 9

Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 11

Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 12

Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 13

Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 14

Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 15

Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 16

Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 17

Videolu Tavus Kuşu Aplike Bebek Battaniyesi Yapılışı 18

Kaynak : https://diysmartly.com/peacock-feather-applique-free-pattern-video-tutorial/

http://livingthecraftlife.blogspot.ca/2014/02/peacock-feather-applique-free-pattern.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler